Nie da się ukryć, że dobrych paczek z oprogramowaniem jest jak na lekarstwo. Większość tych, na które czasami natrafiam w internecie jest warte wielkie nic, nie mówiąc o tym, żeby dawać za nie kilkadziesiąt dolarów. Z rozrzewnieniem wspominam czasy ostatniej dużej paczki Macheist. Do dzisiaj używam kilka programów z tej paczki (Little Snaper, Picturesque, Espresso). W tej paczce było World of Goo! Od tamtej pory nie pojawiło się nic, co spowodowałoby to, że biegłbym z drżącymi rękami szukać swojej karty kredytowej.

Jak już jesteśmy w temacie paczek z oprogramowaniem, to warto wspomnieć o jedynej polskiej paczce – Macpaczce, która może nie wyróżniała się jakoś specjalnie zestawem programów, ale w tej cenie (50 zł) była warta zakupu. Z tej paczki do dzisiaj używam Faqt oraz z niecierpliwością czekam na wersję 1.0 Ergo.

Aktualna propozycja Macupdate Bundle jest miłym wyjątkiem od codziennej przeciętności. Nowa paczka od Macupdate składa się z 11 programów, z których to najjaśniejszym punktem jest bez wątpienia Parallels 6. Osoby, które muszą korzystać na swoim komputerze z innego systemu operacyjnego niż OSX (niekoniecznie Windowsa) wiedzą o co chodzi. Dla samego Parallels, jeżeli ktoś myśli o tym programie, warto kupić tę paczkę. Inne fajne programy, które wyłowiłem to:

  • Divvy – dla pierwszych 20 000 kupujących, fajny program dla tych co wciąż mają problemy z opanowaniem okien w OSX-ie
  • 1Password – choć to pewnie wszyscy mają po promocyjnym szaleństwie sprzed kilku miesięcy
  • Mac DVDRipper 2 – dla wszystkich kinomaniaków, których denerwuje wirująca płyta podczas oglądania filmów.
  • I w końcu pozycja, dla której ja raczej skuszę się na tę paczkę, czyli Civilization 4 :)

Pozostałe pozycje to: Macupdate Desktop (bez jaj, to powinno być free, nie traktuję tego programu jako coś co podnosi wartość paczki), DVD Remaster Pro 7, Hands Off!, App Tamer, TechTool Pro 5 (najdroższy program z całej paczki, normalnie kosztuje 98$, zastanawiam się ile osób wybiera ten program, skoro jest Onyx…), A Better Finder Rename.

Jak dla mnie, wszystko się zgadza. Pięć pierwszych pozycji, które wymieniłem powoduje, że to jest warte tych pieniędzy. Pozostałe 6 programów jest gratis. Przymierzam się do tej paczki na poważnie, w końcu dawno nie grałem w Civilization :)

Macupdate Bundle kosztuje 50$, a cała akcja trwa do 30 marca. Jeżeli rozpatrujecie zakup tej paczki, to zróbcie to proszę klikając w ten link (link partnerski). Wspomożecie w ten sposób rozwój tego bloga, za co z góry dziękuję.

MacUpdate – bardzo sensowna paczka