Jakiś czas temu pisałem o ukazaniu się na iPada Equity Magazine, polskiej gazety, której tematyka dotyczy finansów osobistych. Od tamtej pory trochę się wydarzyło. EM zdążył dotrzeć do pierwszego miejsca na liście najczęściej ściąganych aplikacji w kategorii Finanse oraz do szóstego miejsca na ogólnej liście Top Ten najczęściej pobieranych programów w polskim App Store. Dzisiaj mam ogromną przyjemność i zaszczyt przedstawić Wam wywiad z redaktorem naczelnym Equity Magazine Przemysławem Gerschmanem. Początkowo, w zamyśle, miał to być wywiad pisany…  Wiecie? Jedno pod drugim pytanie, odpowiedź, pytanie, odpowiedź, ale potem koncepcja się trochę zmieniła i jest … audio. Mam nadzieję, że miło się Wam będzie słuchać.

Rozmowa dotyczy Equity Magazine tylko w pierwszej części rozmowy. Potem Przemek Gerschman opowiada jak został partnerem Apple i dziwi się dlaczego w erze maili, skanów i elektronicznych podpisów trzeba do Stanów posłać fax. Rozmawiamy też czym skutkuje umieszczenie w gazecie artykułu o inwestycji na rynku win oraz o przyszłości rynku prasy elektronicznej w Polsce i na świecie.

Najważniejsze wątki jakie poruszyliśmy podczas rozmowy:

  • Czym jest Equity Magazine, do kogo jest skierowany i kim są autorzy
  • Od pomysłu do aplikacji w App Store, czyli co trzeba zrobić, krok po kroku, żeby wydać gazetę na iPada
  • Trochę o przyszłości, czyli jakie są perspektywy rozwoju rynku prasy na iPada w Polsce
  • Czy 700 sztuk Newsweeka sprzedawanych co tydzień do dużo czy mało?
  • Kilka słów o goliźnie i alkoholu, czyli jak załatwić swojej aplikacji wyższy Application Rating

Cała rozmowa trwa 28,5 minuty, plik m4a zajmuje 13MB. Miłego słuchania.

Jeżeli chcesz pobrać Equity Magazine na iPada z App Store, kliknij tutaj. Nie masz iPada? Chcesz poczytać Equity Magazine w formie zwykłego pliku pdf? Zajrzyj na stronę www.equitymagazine.pl

Przy okazji dajcie znać jak sprawdziliśmy się w roli podcasterów. Da się tego słuchać?

Wydawanie gazet na iPada – rynek dla pionierów
Tagi: