tapeta_morze400-12-224101.pngTak jak kiedyś wspominałem będę na blogu rozwijał kategorię używam polecam. Tym razem chciałbym Wam zarekomendować niezwykle prosty programik do obróbki grafiki Picturesque. Program jest dosyć znany, był jedną z lokomotyw ostatniej dużej paczki Macheist (bodajże wiosna 2009), a także potem pojawiał się w różnych paczkach z oprogramowaniem. Ja nabyłem Picturesque właśnie w paczce Macheist, od tamtej pory używam go bardzo intensywnie i dzisiaj już nie wyobrażam sobie bez niego pracy. Mam przyjemność nadzorować kilka stron internetowych. Dosyć regularnie zdarza mi się, że muszę różne podstrony po kimś poprawiać lub też całe strony napisać na nowo. Picturesque jest wówczas nieocenioną pomocą, która pozwala elegancko i co najważniejsze bardzo szybko na podstawowe upiększenie dodawanych na te strony obrazków.

Picturesque służy do dodawania do plików graficzych następujących efektów

Perspektywa:

Perspektywa

Odbicie:

Tapeta Morze400 R 12 223023

Cień:

Tapeta Morze400 S 12 223113

Zaokrąglenia rogów:

Tapeta Morze400 C 12 223138

Obramowanie (wewnętrzne, zewnętrzne, dowolny kolor):

Tapeta Morze400 Obr 12 223212

Wszystkie efekty, które widzicie na powyższych obrazkach są konfigurowalne. Program posiada niezwykle przyjazny interfejs, dzięki któremu nawet pierwsze użycie programu będzie wyjątkowo proste i intuicyjne.

Program pozwala także na jednoczesne stosowanie wyżej wymienionych efektów, na przycinanie obrazków oraz na stosowanie zmian jednocześnie dla kilku obrazków. Jedyna dziura w całym, której można się doszukiwać, to… Picturesque nie był aktualizowany od czasu, gdy go kupiłem (prawie 2 lata), co mogłoby wskazywać na jego porzucenie przez twórców. Choć z drugiej strony, co tu poprawiać, jak wszystko jest znakomite?

Picturesque możecie kupić na tej stronie. Kosztuje co prawda dosyć sporo 29,95$, ale dla osoby, która nie jest profesjonalnym grafikiem, czyli nie zna Photoshopa (i innych drogich, zaawansowanych programów) jest wart każdego centa.

I jeszcze jedno. Ten post został napisany w 95% w Ergo, którego możecie nabyć jeszcze przez 7 dni w MacPaczce. Program ma jeszcze trochę błędów (wciąć jest to beta), ale widać, że ma ogromny potencjał.

Picturesque – prosta obróbka grafiki
Tagi: