Jak powszechnie wiadomo, uruchomienie Word z pakietu Office 2011 po upgradzie do Mavericksa nie jest takie proste. Zasadniczo polska wersja Worda nie działa. Jednakże można sobie z tym poradzić o czym już pisałem. Zakładam jednak, że prędzej czy później (raczej później niż prędzej) Microsoft wyda oficjalną poprawkę. A wówczas uwaga! Nie wolno automatycznie klikać i instalować tego update’u. No właśnie, oddaję głos Damianowi, który podesłał bardzo cenną uwagę:

W odniesieniu do wcześniej przesłanej propozycji obejścia problemu z uruchomieniem aplikacji Word przesyłam dodatkowe informację, które mogą być przydatne dla Czytelników i pozwolą im uniknąć problemów przy aktualizacji do 14.3.9 lub innych aktualizacjach pakietu.

Po wykonaniu testów na różnych konfiguracjach sprzętowych związanych z pakietem Office 2011 zainstalowanym na systemie Mavericks, w odniesieniu do zaproponowanego obejścia (zmiana nazwy folderu pl.proj na en.proj) mającego na celu umożliwienie uruchomienia aplikacji Word w polskiej wersji pakietu polecam przed wykonaniem jakiejkolwiek aktualizacji pakietu do nowszej wersji, zarówno dużej np. 14.2.x do 14.3.x lub mniejszej poprawki z 14.3.7 do 14.3.8, przywrócenie nazwy folderu en.proj do pierwotnej pl.proj i wtedy wykonanie procesu aktualizacji. Niezmienienie nazwy folderu do pierwotnej i wykonanie aktualizacji skutkuje problemami z uruchomieniem aplikacji Word, jak również błędnym wyświetlaniem informacji o zainstalowanej wersji pakietu.

Niebawem powinna pojawić się poprawka od firmy Microsoft, która będzie systemowo naprawiać błąd związany z niemożliwością uruchomienia aplikacji Word stąd tak ważne jest przywrócenie poprzedniej nazwy folderu aby nie wystąpiły żadne komplikację przy wykonywaniu aktualizacji pakietu do wersji 14.3.9.

Dzięki Damian!

Word 2011 na 10.9 Mavericks – uwaga na ewentualną aktualizację
Tagi: