W końcu lenistwo! Wynudziłem się przez ostatnie kilka dni śmiertelnie i gdyby nie konieczność złożenia ostatniego odcinka MacGadki, to byłby to najmniej pracowity weekend odkąd pamiętam. Takie przedłużone weekendy, gdzie wystarczy wziąć 2-3 dni wolnego, żeby leniuchować przez półtora tygodnia bardzo sprzyjają temu, żeby nasza karta kredytowa nieco szybciej się opróżniała w iTunes, iBooks oraz w App Store. Dzisiaj również chciałbym Was do tego zachęcić.

Zafascynowany poprzednią przeczytaną książką Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, czyli Karierą Nikodema Dyzmy, rzuciłem okiem co jeszcze oferuje iBooks Store tego autora. No i okazuje się, że jest jak najbardziej dostępny Znachor. Tak się złożyło, że w pierwszy dzień świąt TVP Polonia emitowała „Znachora” (fantastyczna rola Jerzego Bińczyckiego!) co skłoniło mnie do zakupu tejże właśnie książki. Nie przeczytałem jeszcze całości, książka jest stosunkowo długa, ale już widzę, że warto. W książce wszystkie wątki poruszone w filmie są opisywane o wiele szerzej, pojawiają się także wątki zupełnie nowe.

Muszę się podzielić taką opinią, że czytanie książek, kiedy wpierw oglądało się dobrą ekranizację, powoduje to, że ciężko mi wyobrazić sobie, żeby Profesor Wilczur vel. Antoni Kosiba wyglądał inaczej niż Jerzy Bińczycki. Marysia to Anna Dymna, a młody hrabia Czyński to oczywiście Tomasz Stockinger. Kupcie sobie tę książkę, przeczytacie w wolnej chwili. Jej cena, to podobnie jak w przypadku Kariery Nikodema Dyzmy, całe 0,49 euro.  

Znachor-okladkaZnachor-tresc

Aktualnie trwa promocja 12 days of Christmas. Począwszy od 26 grudnia Apple codziennie rozdaje jakiś drobiazg na iOS za darmo. Przyznam się, że póki co, to co otrzymuję nie powoduje u mnie wypieków na twarzy, chociaż wczorajsza gra edukacyjna bardzo przypadła mi do gustu. GeoMaster Plus HD, bo o tej grze mowa, to świetna propozycja, dzięki której polepszymy swoją wiedzę z geografii. W formie świetnej zabawy podszkolimy się z tego gdzie leżą różne miasta w Europie, poszczególne stany USA, stolice krajów całego świata, a także sprawdzimy swoją wiedzę jak wygląda np. flaga Serbii, czy Mołdawii. Polecam bardzo tę prostą gierkę, jeżeli wydawało Wam się, że jesteście dobrzy z geografii, to będziecie musieli zweryfikować swoją pewność siebie.

Geo-Master-1 Geo-Master-2 Geo-Master-3

W tym tygodniu chciałem Wam polecić ostatnią, choć już nie specjalnie nową, bo z 2010 roku, płytę Tarji Turunen – What Lies Beneath. Naszło mnie, gdyż wspominałem koncert, na którym byłem w styczniu tego roku w czeskich Pardubicach. Tutaj znajdziecie amatorskie wideo z tego koncertu:

Sama zaś płyta jest świetna. Jest to pozycja obowiązkowa dla fanów starego Nightwisha – starego, czyli tego, gdy wokalistką była tam właśnie Tarja Turunen. Sopran liryczny + muzyka metalowa, choć trzeba przyznać, że raczej lekka, to świetne połączenie – bardzo polecam.

Tarja-what-lies-beneath

Tarja-what-lies-beneath-utwory

A to główny hit z tej płyty, czyli Until My Last Breath:

1. Znachor – 0,49 euro
2. GeoMaster Plus HD – 3,59 euro (kto śledzi promocję 12 days, ten ma tę świetną grę za darmo)
3. Tarja – What Lies Beneath – 9,99 euro lub 13,99 euro za wersję rozszerzoną

Przy okazji gorąco zapraszam do poprzednich odcinków Leniwego weekendu.

Leniwy weekend (3) – Znachor, GeoMaster Plus HD i What Lies Beneath
Tagi: