Posiadacie małe dzieci? Jesteście przy okazji właścicielami iPhone’a lub iPada? Jeżeli tak, to z pewnością temat wspólnej zabawy z Waszymi pociechami nie jest Wam obcy. A jak już można połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli zabawę z nauką, to już w ogóle jest bajka… Właśnie, bajki to z pewnością coś co Wasze dzieci lubią bardzo. Wiem coś o tym z doświadczenia, moja córka, wręcz uwielbia! W związku z tym chciałbym polecić Wam kilka aplikacji z serii Bajki Polskie.

Cykl aplikacji Bajki Polskie to popularne bajki takie jak np. Kaczka dziwaczka, Siedmiomilowe buty, czy Hipopotam Jana Brzechwy oraz wiele, wiele innych. Producentem aplikacji jest wrocławska firma PGS Software. Szczegóły i pełny spis bajek znajdziecie na stronie bajkipolskie.pl 

Bajki możemy czytać samemu lub powierzyć to zadanie lektorowi. Bajki są nagrane bardzo powoli i wyraźnie. Nawet najmniejsze maluchy będą nadążać bez problemu za głosem lektora. Trochę starsze dzieci będą zachwycone tym, że każdy obrazek, który pojawia się w aplikacji można ułożyć jako puzzle. Całość prezentuje się świetnie, zresztą spójrzcie sami.

Jestem bardzo mile zaskoczony jakością wykonania tych aplikacji. Nie mam żadnych uwag co do stabilności tych programów, prędkości działania, jakości wyświetlanych obrazków, jakości głosu lektora, itp. Na moim iPadzie (pierwsza generacja) wszystko działa prawidłowo. Wszystkie bajki to aplikacje uniwersalne, działają tak samo dobrze na iPadzie jak i na iPhonie.

Rzućcie okiem, bo warto! Każda z bajek kosztuje 0,79 euro i jest dostępna w polski App Store. Spis wszystkich bajek znajduje się tutaj: bajkipolskie.pl

Jeżeli spodobają Wam się Bajki Polskie, nie zapomnijcie polubić ich profilu na facebooku: facebook.com/bajkipolskie

No i w końcu najważniejsze! Waszym dzieciom te bajki z pewnością też się spodobają. Toteż specjalnie dla Waszych pociech, jeszcze dzisiaj (piątek, 6 lipca) w komentarzach pod tym wpisem będę miał  kilka bajek ze wspomnianej serii. Bądźcie czujni!

Polskie bajki na iOS – Wasze dzieci się ucieszą – KODY DLA CZYTELNIKÓW!
Tagi: