Na ten moment czekaliśmy wiele lat. Co tu dużo mówić, przestaliśmy być traktowani przez Apple jak kraj trzeciego świata. Do tej pory zawsze mi się wydawało, że jesteśmy dla Apple gdzieś między  Zimbabwe i Bangladeszem. Ale już nigdy więcej! Mamy w końcu  to na co czekaliśmy od dawna. Koniec z zakładaniem lewych kont na USA w celu ściągnięcia okładek, koniec z szukaniem zdrapek, koniec z kombinacjami wszelakimi. Możemy legalnie w Polsce kupować muzykę w iTunes, prosto z domu, prosto ze swoich laptopów, iPhone’ów, iPadów! Polski sklep iTunes okazał się być pełnoprawnym sklepem, ma wszystko to co sklep amerykański oraz mnóstwo polskej muzyki. Nareszcie, nareszcie, nareszcie, a wszystkim trolom, hejterom, marudom paczkowym i narzekaczom na drogie iTunes mówię zdecydowane NIE! Jest dobrze i ja się z tego bardzo cieszę!

Ten odcinek poświęciliśmy z Przemkiem w większości na omówienie naszych pierwszych wrażeń tuż po starcie sklepu. Dowiecie się co my kupiliśmy w pierwszych minutach po otwarciu iTunes dla naszych rozgrzanych kart kredytowych. Oczywiście MacGadka to nie tylko iTunes, jest o Keynote, który już w najbliższy wtorek (to dopiero będą emocje!), jest o tablecie Amazona, są oczywiście stałe punkty programu, czyli aplikacje na OSX i iOS.

W tym odcinku mamy promujemy zespół Tax Free, który właśnie wydał nową płytę „Raj jest tam”. Posłuchajcie odcinka, a dowiecie się jaką muzykę gra Tax Free. 

Zespół Tax Free powstał w 2007 roku, a w jego skład wchodzą zawodowi muzycy z dyplomami uczelni muzycznych. W większości, to absolwenci wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Singiel „Raj jest tam” został wydany 2011 roku. Producentem muzycznym niektórych utworów był Jarek „Jasiu” Kidawa, twórca sukcesów m.in. Feela, Wilków i wielu innych czołowych zespołów z polskiej sceny muzycznej.

Uwaga!

W trakcie odcinka ogłaszamy konkurs, w którym do wygrania jest 5 najnowszych płyt zespołu Tax Free. Posłuchajcie, znajdźcie odpowiedź i wyślijcie ją do nas na adres macgadka@gmail.com (koniecznie w temacie napiszcie „Konkurs”). Macie czas do czwartku 6 października do godziny 12:00.

Ten odcinek trwa 1:24:06

00:00 Mamy w Polsce sklep iTunes!
32:26 4 października będzie Keynote!
45:49 Serwis tunecore.com
50:19 Kupowanie sprzętu na firmę w Apple Store
56:42 Tablety od Amazona
01:04:28 Program na OSX – Analog
01:10:19 Program na iOS – Mexiball
01:13:57 Rozstrzygnięcie konkursu i nowy konkurs

Jeżeli chcesz posłuchać MacGadki, subskrybuj nas w iTunes:

http://itunes.apple.com/pl/podcast/macgadka/id452283015

 Dla osób nieużywających iTunes, bezpośredni link do pliku:

http://www.mactutorial.pl/audio/MacGadka_20111001.m4a

Nasz fanpage na Facebooku:

facebook.com/MacGadka

Można nas śledzić na Twitterze:

twitter.com/MacGadka

A nasza strona internetowa to:

www.macgadka.pl

gdzie można także komentować ten odcinek:

http://macgadka.pl/odcinki/files/e705ec84aa468d5c5f3aee625ef6e3a2-10.html

MacGadka #11: Mamy w Polsce sklep iTunes
Tagi: