Jakiś czas temu przeszukując zasoby App Store natknąłem się na Slayer Pinball Rocks HD. To świetny pinball, a dla fanów Slayera, pozycja obowiązkowa. Wiem, że moja ocena jest nieco nieobiektywna (jestem fanem Slayera), ale ta gra naprawdę jest znakomita. Włączcie ją sobie na słuchawkach i odkręćcie na cały regulator! \m/

Grając w tę grę, przypomniałem sobie, że kiedyś za starych czasów, całymi dniami łupałem w jednego pinballa… No jak ta gra się nazywała? Chwila przeszukiwania czeluści pamięci… i tak, już wiem! Pinball Fantasies! Ależ to były piękne czasy. Niczym niezmącony błogi spokój, żadnych obowiązków, nieskończenie dużo wolnego czasu i trzy gry na zmianę: Doom (chyba dwójka), Heroes of Might and Magic III i właśnie Pinball Fantasies. Jakaż to była grafika! A jaka grywalność! Pamiętacie te czasy? 

Jak pamiętacie, to biegiem do App Store, bo w nim, jakże inaczej, jest Pinball Fantasies HD! Żadnych przeróbek, żadnych zmian w grafice, czy muzyce. To dokładnie ta sama gra co wieki temu na Amidze, czy potem na moim wysłużonym 486.

pinball-fantasies-1

Dostępne są stare, dobrze znane 4 plansze, z moją ulubioną na czele, czyli Stones&Bones! Z ciekawości, dajcie znać jaki macie rekord na tej planszy. Teraz udało mi się zrobić 16 milionów, ale pamiętam ze starych czasów wynik powyżej 100 milionów.

pinball-fantasies-2 

pinball-fantasies-3

pinball-fantasies-4

pinball-fantasies-5

Jakbyście znali jeszcze jakiegoś innego dobrego pinballa, to dajcie znać. Póki co jednak zagrywam się w Stones&Bones. Doskonała gra! Pinball Fantasies HD na iPada jest dostępny w App Store za 3,59 euro. Nie kupujcie wersji na iPhone’a, którego ekran wydaje mi się zdecydowanie za mały do tego typu gier.

Pinball Fantasies HD – powrót do dzieciństwa
Tagi: