Trwa jeden z dłuższych w tym roku długich weekendów. Okres świąteczny bardzo sprzyja rodzinnym spotkaniom, wspólnym biesiadom, robieniem pamiątkowych zdjęć. Najlepszy aparat fotograficzny to taki…, który mamy zawsze przy sobie, w moim przypadku to mój iPhone.

Jak już napstrykamy swoim iPhonem kilka wspólnych zdjęć z dawno niewidzianą ciocią lub też zrobimy zdjęcia nowonarodzonego potomka, zazwyczaj pada prośba o posłanie szczególnie udanego zdjęcia gdzieś w świat. Jak to zrobić? Oczywiście najlepiej mailem. Są na to na iOS dwa sposoby, z czego jeden dobrze znany.

Oto pierwszy sposób. Włączamy aplikacje „Zdjęcia”.

iPhone-zdjecia-mail-1

Odnajdujemy właściwe zdjęcie i klikamy w lewym dolnym rogu przycisk „Udostępnij”

iPhone-zdjecia-mail-2

Następnie wybieramy sposób udostępnienia, czyli w tym przypadku aplikację Mail.

iPhone-zdjecia-mail-3

Nic prostszego. Co jednak, gdy już mamy napisane kilka zdań w mailu i chcemy właśnie pod tą korespondencją dołączyć zdjęcie lub też chcemy wstawić do maila kilka zdjęć? Wówczas przydaje  się drugi sposób.

Odszukujemy w aplikacji „Zdjęcia” to właściwe zdjęcie, które chcemy posłać. Przytrzymujemy chwilę dłużej palec na danym zdjęciu, a następnie klikamy „Kopiuj”.

iPhone-zdjecia-mail-4

Dalej sprawa jest prosta. W tworzonym mailu, w miejscu, w którym chcemy wstawić zdjęcie klikamy szybko dwa razy i z menu kontekstowego klikamy „Wklej”.

iPhone-zdjecia-mail-5

Zdjęcie zostanie wklejone do treści maila. Gotowe! Miłego wysyłania zdjęć.

iPhone-zdjecia-mail-6

Wysyłanie mailem zdjęć z iPhone’a
Tagi: