Pamiętam jak na jesieni 2008 roku przymierzałem się do kupna pierwszego Maka. Byłem wówczas świeżo upieczonym właścicielem iPoda Touch (1 generacja) i pomyślałem sobie, że fajnie by było mieć również komputer od Apple. To wówczas trochę z nudów, trochę dla zmiany przyzwyczajeń, a trochę dla ogólnego feel&look tych komputerów postanowiłem kupić Maka. Długo się do tego przygotowywałem, szukałem informacji, sprawdzałem, czy są zamienniki programów, itd.

Zacząłem wówczas przeglądać polskie źródła informacji o Makach i tak trafiłem na podcast Pawła Nowaka, autora Apple Blog. To wówczas przesłuchując kolejne odcinki podcastu pomyślałem (nie mając jeszcze Maka!), że to jest świetne i że chętnie sam bym coś takiego nagrał. Jakby ktoś chciał posłuchać tego podcastu to jest on ciągle dostępny w iTunes. To o czym mówię i czego wówczas słuchałem to pierwsze odcinki tego podcastu.

Upłynęło kilka lat. A czasy bardzo się zmieniły. Paweł Nowak nie nagrywa już swojego podcastu, mało tego nie prowadzi również bloga. I oto nadszedł moment, że mieliśmy razem z Przemkiem okazję przepytać Pawła Nowaka w swoim własnym podcaście o Apple – MacGadce. Fajne uczucie! Naprawdę fajne.

48 odcinek MacGadki trwa 1:16:08.

Ten odcinek możecie komentować na stronie MacGadki:

http://macgadka.pl/?p=632

Gorąca zachęcam do subskrypcji MacGadki w iTunes, to zdecydowanie najwygodniejsza forma słuchania i dowiadywania się o nowych odcinkach. Jednakże ten jeden szczególny odcinek możecie wyjątkowo odsłuchać poza iTunes. Dajcie koniecznie znać co o tym sądzicie i czy chcecie tak słuchać MacGadki.

Przy okazji nagrania tego odcinka, udało się namówić Pawła na mały cud – kto miał w czytniku RSS Apple Blog przeżył dzisiaj szok.  

MacGadka #48: Paweł Nowak w MacGadce