lionTo oficjalne, 10.7 Lion będzie miał premierę jutro, czyli w środę 20 lipca. Z całą pewnością nie można powiedzieć, że tegoroczne wakacje to sezon ogórkowy, jutro czeka na nas nowy system operacyjny, a na 99% jeszcze w tym tygodniu upgrade mnóstwa sprzętu od Apple, ale już z Lionem na pokładzie. Zanim jednak wydacie swoje 30 dolarów (wciąż nie mogę uwierzyć, że cena będzie tak niska) warto się do tego trochę przygotować. Oczywiście wszystkie przygotowania są podyktowane względami bezpieczeństwa. Nie ma nic gorszego od utraty danych na komputerze, w szczególności, gdy używacie właśnie tego sprzętu do pracy.

Nie wiem, czy to wystarczy, czy to będą wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa, które można zrobić, ale ja zrobię jutro następujące rzeczy:

  • Wyczyszczę uprawnienia dysku
  • Zrobię backup na zewnętrznym dysku poprzez Time Machine
  • Przegram najważniejsze dane na kolejny zewnętrzny dysk
  • Przegram najważniejsze dane, bez których nie mógłbym pracować, na Dropboxa
  • Zacisnę kciuki i kliknę buy

Jeżeli będziecie robić coś jeszcze, co uważacie, że warto koniecznie wykonać, dajcie znać w komentarzach. Jakbyście chcieli posłuchać więcej o robieniu backupów i przygotowaniach do upgrade’u do Liona, posłuchajcie ostatniego odcinka Nadgryzionych. Przy okazji, pamiętam, że kiedyś nie byłem taki ostrożny, upgrade z 10.5 do 10.6 zrobiłem z biegu bez żadnych środków bezpieczeństwa i jakoś się udało. Swoją drogą, ktoś słyszał o tym, żeby komuś nie udał się upgrade z 10.5 do 10.6? Ja nie…
Dajcie znać przy okazji, czy robicie upgrade od razu pierwszego dnia, czy wstrzymujecie się choć trochę.

Przygotowania do Liona
Tagi: