Dzisiaj ukazał się nowy numer Equity Magazine. Będąc bardziej precyzyjnym, ukazała się wersja na iPada, gdyż tradycyjny pdf, jest dostępny do ściągnięcia ze strony magazynu od 6 kwietnia. Przypominam, że pisałem o pierwszym numerze Equity Magazine w wersji na iPada, a także miałem przyjemność przeprowadzić wywiad z redaktorem naczelnym EM Przemysławem Gerschmanem. Posłuchajcie tego nagrania, można się wiele dowiedzieć o kilku ciekawych aspektach wydawania aplikacji na iOS.

Bieżący numer Equity Magazine chciałem Wam polecić szczególnie, gdyż jest w nim kilka ciekawych materiałów, do których powstania miałem przyjemność przyczynić się osobiście.

Po pierwsze jest w nim mój artykuł, poświęcony sytuacji inwestora giełdowego, który przesiada się na maka i… poszukuje specjalistycznego oprogramowania, do którego używania był przyzwyczajony na Windowsie.

Jest to tematyka, która jest mi szczególnie bliska na co dzień, gdyż podobnie jak zapewne wielu macuserów-inwestorów ja też borykam się z problemem braku oprogramowania. Zdarza mi się nawet rozmawiać z przedstawicielami biur maklerskich na temat braku specjalistycznego oprogramowania na maka. Więcej na ten temat we wspomnianym artykule. Ten artykuł ukaże się także tutaj na blogu za około 2 tygodnie. Jeżeli chcecie go przeczytać już dzisiaj, ściągnijcie najnowszy numer Equity Magazine.

Po drugie można mnie, przeglądając ten numer magazynu, posłuchać. Korzystając z tego, że iPad daje odrobinę więcej możliwości niż plik pdf, w numerze zostało zamieszczone nagranie 101 odcinka podcastu Echa Rynku, który mam przyjemność od ponad dwóch lat nagrywać (link do iTunes). Jesteście inwestorami giełdowymi? Posłuchajcie, może zostaniecie z nami na dłużej.

Oprócz tych dwóch moich materiałów, numer jest pełny ciekawych artykułów. Jeżeli jest Ci bliska tematyka finansów osobistych, to Equity Magazine jest dla Ciebie.

Chciałbym podkreślić, że to między innymi dlaczego warto spojrzeć na Equity Magazine, to dlatego, że otrzymujemy czarno na białym dowód, że iPad i fenomen App Store daje szansę trochę mniejszym wydawcom. Dzięki elektronicznej dystrybucji i scentralizowanemu sklepowi App Store okazuje się, że wydawanie prasy na szeroką skalę, to nie musi być tylko domena dużych (w domyśle bogatych) wydawców typu Newsweek, Forbes, Polityka, itd. Teraz wystarczy choć na chwilę dostać się na listę najczęściej pobieranych aplikacji i włącza się dodatnie sprzężenie zwrotne, coraz więcej osób chce zobaczyć co jest ciekawego w top 10, co w konsekwencji daje ogromną szansę mniejszym wydawcom pozbawionym milionowych budżetów na promocję.

Jeżeli chcesz pobrać Equity Magazine na iPada z App Store, kliknij tutaj. Nie masz iPada? Chcesz poczytać Equity Magazine w formie zwykłego pliku pdf? Zajrzyj na stronę www.equitymagazine.pl

Nowy numer Equity Magazine
Tagi: