Press "Enter" to skip to content

Word 2011 na 10.9 Mavericks – uwaga na ewentualną aktualizację

Jak powszechnie wiadomo, uruchomienie Word z pakietu Office 2011 po upgradzie do Mavericksa nie jest takie proste. Zasadniczo polska wersja Worda nie działa. Jednakże można sobie z tym poradzić o czym już pisałem. Zakładam jednak, że prędzej czy później (raczej później niż prędzej) Microsoft wyda oficjalną poprawkę. A wówczas uwaga! Nie wolno automatycznie klikać i instalować tego update’u. No właśnie, oddaję głos Damianowi, który podesłał bardzo cenną uwagę:

W odniesieniu do wcześniej przesłanej propozycji obejścia problemu z uruchomieniem aplikacji Word przesyłam dodatkowe informację, które mogą być przydatne dla Czytelników i pozwolą im uniknąć problemów przy aktualizacji do 14.3.9 lub innych aktualizacjach pakietu.

Po wykonaniu testów na różnych konfiguracjach sprzętowych związanych z pakietem Office 2011 zainstalowanym na systemie Mavericks, w odniesieniu do zaproponowanego obejścia (zmiana nazwy folderu pl.proj na en.proj) mającego na celu umożliwienie uruchomienia aplikacji Word w polskiej wersji pakietu polecam przed wykonaniem jakiejkolwiek aktualizacji pakietu do nowszej wersji, zarówno dużej np. 14.2.x do 14.3.x lub mniejszej poprawki z 14.3.7 do 14.3.8, przywrócenie nazwy folderu en.proj do pierwotnej pl.proj i wtedy wykonanie procesu aktualizacji. Niezmienienie nazwy folderu do pierwotnej i wykonanie aktualizacji skutkuje problemami z uruchomieniem aplikacji Word, jak również błędnym wyświetlaniem informacji o zainstalowanej wersji pakietu.

Niebawem powinna pojawić się poprawka od firmy Microsoft, która będzie systemowo naprawiać błąd związany z niemożliwością uruchomienia aplikacji Word stąd tak ważne jest przywrócenie poprzedniej nazwy folderu aby nie wystąpiły żadne komplikację przy wykonywaniu aktualizacji pakietu do wersji 14.3.9.

Dzięki Damian!

 • irzo

  a co jak się zaktualizowało przed tą informacją ;>

  • Damian

   a czy Word w tym momencie działa Ci poprawnie?

   • irzo

    jakby działał to bym nie pisał :P w ogóle nie działa, zamienianie nazw katalogów też nie pomaga.

    • Damian

     Najłatwiej będzie, bez zagłębiania się w to co zostało zamienione u Ciebie w plikach, odinstalować ręcznie pakiet Office 2011 wg instrukcji przedstawionej na poniższej stronie:

     http://support.microsoft.com/kb/2398768/pl

     a następnie pobrać najnowszą wersję pakietu Office 2011 ze strony poniżej, będzie to najnowsza dostępna wersja (14.3.8), po jej instalacji wykonaj krok ze zmianą nazwy folderu.

     http://officecdn.microsoft.com/db/MacOffice2011/pl-PL/MicrosoftOffice2011.dmg

     • irzo

      Zainstalowałem od nowa, bez odinstalowania i zmieniłem plik na en.lproj, tak więc działa. pzdr!

  • bbb

   A skąd miałeś poprawkę?

   • Damian

    mógł zrobić update z np. 14.3.7 do 14.3.8…

   • irzo

    Jakiś tydzień temu pojawiła mi się aktualizacja, kilka dni przed tym, jak w ogóle o tym były newsy. Zainstalowałem, bo myślałem, że rozwiązuje problem językowy.

 • Damian

  aktualizacja 14.3.9 już dostępna. Pamiętajcie zmienić nazwę folderu na pl.proj !!

  http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=41155

  • W autoupdate nie ma tego… hm…

   • Damian

    w AutoUpdate nie oferuje się od razu wszystkim użytkownikom…

    • No dobra, to ja poczekam cierpliwie.

     • Damian

      zainstalowałem właśnie jako opcję instalacji autonomicznej i Word działa już poprawnie beż żadnych kombinacji ze zmianą nazwy folderu.