Jak powszechnie wiadomo, uruchomienie Word z pakietu Office 2011 po upgradzie do Mavericksa nie jest takie proste. Zasadniczo polska wersja Worda nie działa. Jednakże można sobie z tym poradzić o czym już pisałem. Zakładam jednak, że prędzej czy później (raczej później niż prędzej) Microsoft wyda oficjalną poprawkę. A wówczas uwaga! Nie wolno automatycznie klikać i instalować tego update’u. No właśnie, oddaję głos Damianowi, który podesłał bardzo cenną uwagę:

W odniesieniu do wcześniej przesłanej propozycji obejścia problemu z uruchomieniem aplikacji Word przesyłam dodatkowe informację, które mogą być przydatne dla Czytelników i pozwolą im uniknąć problemów przy aktualizacji do 14.3.9 lub innych aktualizacjach pakietu.

Po wykonaniu testów na różnych konfiguracjach sprzętowych związanych z pakietem Office 2011 zainstalowanym na systemie Mavericks, w odniesieniu do zaproponowanego obejścia (zmiana nazwy folderu pl.proj na en.proj) mającego na celu umożliwienie uruchomienia aplikacji Word w polskiej wersji pakietu polecam przed wykonaniem jakiejkolwiek aktualizacji pakietu do nowszej wersji, zarówno dużej np. 14.2.x do 14.3.x lub mniejszej poprawki z 14.3.7 do 14.3.8, przywrócenie nazwy folderu en.proj do pierwotnej pl.proj i wtedy wykonanie procesu aktualizacji. Niezmienienie nazwy folderu do pierwotnej i wykonanie aktualizacji skutkuje problemami z uruchomieniem aplikacji Word, jak również błędnym wyświetlaniem informacji o zainstalowanej wersji pakietu.

Niebawem powinna pojawić się poprawka od firmy Microsoft, która będzie systemowo naprawiać błąd związany z niemożliwością uruchomienia aplikacji Word stąd tak ważne jest przywrócenie poprzedniej nazwy folderu aby nie wystąpiły żadne komplikację przy wykonywaniu aktualizacji pakietu do wersji 14.3.9.

Dzięki Damian!

Word 2011 na 10.9 Mavericks – uwaga na ewentualną aktualizację
Tagi:        
 • irzo

  a co jak się zaktualizowało przed tą informacją ;>

  • Damian

   a czy Word w tym momencie działa Ci poprawnie?

   • irzo

    jakby działał to bym nie pisał :P w ogóle nie działa, zamienianie nazw katalogów też nie pomaga.

    • Damian

     Najłatwiej będzie, bez zagłębiania się w to co zostało zamienione u Ciebie w plikach, odinstalować ręcznie pakiet Office 2011 wg instrukcji przedstawionej na poniższej stronie:

     http://support.microsoft.com/kb/2398768/pl

     a następnie pobrać najnowszą wersję pakietu Office 2011 ze strony poniżej, będzie to najnowsza dostępna wersja (14.3.8), po jej instalacji wykonaj krok ze zmianą nazwy folderu.

     http://officecdn.microsoft.com/db/MacOffice2011/pl-PL/MicrosoftOffice2011.dmg

     • irzo

      Zainstalowałem od nowa, bez odinstalowania i zmieniłem plik na en.lproj, tak więc działa. pzdr!

  • bbb

   A skąd miałeś poprawkę?

   • Damian

    mógł zrobić update z np. 14.3.7 do 14.3.8…

   • irzo

    Jakiś tydzień temu pojawiła mi się aktualizacja, kilka dni przed tym, jak w ogóle o tym były newsy. Zainstalowałem, bo myślałem, że rozwiązuje problem językowy.

 • Damian

  aktualizacja 14.3.9 już dostępna. Pamiętajcie zmienić nazwę folderu na pl.proj !!

  http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=41155

  • W autoupdate nie ma tego… hm…

   • Damian

    w AutoUpdate nie oferuje się od razu wszystkim użytkownikom…

    • No dobra, to ja poczekam cierpliwie.

     • Damian

      zainstalowałem właśnie jako opcję instalacji autonomicznej i Word działa już poprawnie beż żadnych kombinacji ze zmianą nazwy folderu.