monument-valley-uaktualnienie

Dzisiaj pojawił update do znanej gry Monument Valley. Dostajemy w sumie niewiele, bo zaledwie jeden poziom, ale za to za darmo. To świetny moment, aby ci którzy jeszcze nie grali w tę grę teraz po nią sięgnęli.

Dodatkowy poziom nazywa się Ida’s Dream i jego przejście zajęło mi około 10 minut. I to było najlepsze 10 minut dzisiejszego dnia. Czy jest na sali ktoś kto nie zna Monument Valley? To gra logiczna, w której gracz rozwiązuje proste zagadki, odnajduje drogę przez swego rodzaju labirynt, oszukując fizykę i bawiąc się perspektywą.

monument-valley

Ogromnym atutem gry jest jej klimat, który jest niesamowity. Gra jest z jednej strony dziecinna, z drugiej poważna i tajemnicza. Przypomina trochę baśń o samotnej dziewczynce, która z mozołem dąży do jakiegoś nierealnego celu, po drodze unikając całej masy niebezpieczeństw.

Monument Valley to jedyna gra jaką mam zainstalowaną na iPadzie/iPhonie, w którą gra cała moja rodzina, łącznie z dwuipółletnim synem, który sam potrafi przejść kilka pierwszych poziomów.

Monument Valley jest dostępne w App Store i kosztuje 3,99 euro (warte tych pieniędzy jak mało która gra!). Jest jeszcze jeden in-app-purchase za 1,99 euro, który oczywiście natychmiast należy kupić, bo to kolejne kilka wspaniałych poziomów

Dodam jeszcze jedno na zakończenie. Chętnie zapłaciłbym grubsze pieniądze za kolejną dawkę poziomów w Monument Valley.

Dodatkowy poziom w Monument Valley