Gdy mam wybór między dwiema aplikacjami o porównywalnej funkcjonalności zawsze wybieram tę ładniejszą. Mało tego, łapię się na tym, że czasami mając do wyboru gorszą, ale ładniejszą i lepszą pod względem funkcjonalności, ale brzydszą aplikację również wybieram tę ładniejszą. Nie cierpię brzydkich programów. Potrafię skasować jakieś brzydactwo z dysku/ z iPhone’a/ z iPada tylko dlatego, że jest… brzydkie, mimo tego, że użyteczne.

Właśnie! Jakie to są ładne aplikacje? Oczywiście gust każdej osoby jest indywidualny, ale jest chyba coś takiego jak ogólnie pojęte poczucie estetyki, które wszystkim pozwala rzeczy ładne odróżniać od brzydkich. Czy na pewno tak jest? To po pierwsze jest zmienne w czasie. Przecież programy, które były szczytem osiągnięć designerów w latach 90-tych XX wieku dzisiaj są co najwyżej obiektem drwin. Zresztą odchodząc na chwilę od tematu aplikacji spójrzcie na samochody…

Dobra, nie mogę powiedzieć dokładnie o co chodzi, ale potrzebuję na własny użytek takiego zestawienia ładnych aplikacji na iPada. Po prostu potrzebuję komuś z poza branży apple’owo/makowej coś bardzo wyraźnie pokazać. Pomóżcie zatem, napiszcie w komentarzach dwie/trzy propozycje ładnych aplikacji. Uwaga! Interesują mnie tylko aplikacje na iPada.

Ja może zacznę. Moje propozycje to:

Reeder

ipad-ladne-4

Oczywiście 1Password

ipad-ladne-3

IFTTT

ipad-ladne-2

Writer Pro. Tu w zasadzie nie ma żadnego interfejsu, ale fonty, ich kolor oraz kolor tła robią tu całą grę.

ipad-ladne-1

I w końcu Pages od Apple. Minimalizm tej, co by nie było skomplikowanej aplikacji urzeka.

ipad-ladne-5

A według Was jakie są ładne aplikacje? Podajcie kilka propozycji.

Partnerem testu iPada mini jest k7 producent Faktury.

 

Ładne aplikacje. Pomóżcie w wyborze
Tagi: