Kiedyś dawno temu, Apple sprzedawało coś takiego, dock z klawiaturą do iPada:

 ipad-dock-keyboard

źródło: ilounge.com

Produkt był moim zdaniem świetny, ale od pewnego czasu takiego czegoś w ofercie Apple nie ma. 

Bardzo by mi się coś takiego do iPada mini przydało. Mam często tak, że wieczorem coś bym napisał, ale komputera po prostu nie chce mi się wyciągać. Pisanie na ekranowej klawiaturze iPada mija się z celem. Za jej pomocą, to mogę co najwyżej odpisać bardzo krótko na jakiegoś maila, ale w żadnym wypadku nie da się na niej napisać dłuższego tekstu. Jak już jednak stwierdzam, że dobra, wezmę się w garść i wyciągnę komputer, to jakoś zawsze tak się pechowo składa, że jest on wyładowany, a zasilacza nie chce mi się szukać. I kółko się zamyka, nie robię nic, wena ucieka, a następnego dnia nie pamiętam o czym to chciałem napisać. W ten oto magiczny sposób sporo tekstów zamiast tutaj na stronę nie trafia ostatecznie nigdzie. 

Ponieważ nie ma nic oryginalnego od Apple rozglądam się za jakimś substytutem od firm trzecich. I właśnie jak znalazł, Logitech zaprezentował nowy produkt Keyboard Folio for iPad (419 zł) i analogiczny produkt dla iPada mini (349 zł). Świetnie się prezentuje!

Czekam tylko na testy i chyba się zdecyduję. Ewentualnie myślę jeszcze nad prawie bliźniaczym produktem, czyli Ultrathin Keyboard for iPad mini (349 zł). Macie przez przypadek doświadczenia z tego typu produktami? W szczególności chodzi mi o to jak sprawdza się ta malutka klawiatura, która trochę udaje pełnowymiarową klawiaturę z Maków.

Jeżeli jednak znacie jakieś inne rozwiązanie tego typu, czyli podstawka z dołączaną klawiaturą dajcie znać. Najchętniej przywitałbym takie urządzenie, którego nie trzeba by łączyć za pomocą bluetooth z iPadem, tylko żeby łączyło się z iPadem mini za pomocą złącza Lightning. Znacie takie?

Jaki dock/podstawka do iPada?
Tagi: