macbookpro-retina

Wygląda na to, że Apple na poważnie postanowiło wziąć się za odwrócenie spadkowych tendencji sprzedaży swoich komputerów. Dzisiaj, bez żadnej zapowiedzi, bez żadnych przecieków (ktoś coś słyszał?) obniżono ceny wszystkich MacBooków Pro z ekranem Retina oraz wszystkich MacBooków Air.

W niektórych przypadkach różnice między starymi, a nowymi cenami dochodzą nawet do 2000 zł. Szok! Do tej pory ewentualne obniżki były takie, że aż ciężko było się zorientować. A teraz?! Nie kojarzę dokładnie wszystkich danych, ale pamiętam, że cena najtańszej wersji MacBooka Pro z Retiną  wynosiła 10 199 zł. Teraz to 9 499 zł. Z kolei mocniejsza wersja 15-tki potaniała aż o 1000 zł. Było, o ile dobrze pamiętam 12 999 zł, a jest 11 999 zł.

Potaniały też MacBooki Air. Tu też nie pamiętam wszystkiego, ale zdaje się, że najmocniejsza wersja Aira z ekranem 13” kosztowała bodajże 6 999, a teraz kosztuje 5 999 zł (Poprawcie mnie, jeżeli było inaczej, różnica jest tak duża, że aż ciężko uwierzyć).

I jakby tego wszystkiego było mało wszystkie wspomniane powyżej komputery otrzymały delikatny upgrade sprzętowy. Podsumowując jest trochę lepiej i szokująco taniej. Coraz ciężej będzie wyciągać argument, że Maki są drogie. Popatrzcie tylko na konfiguracje i na nowe ceny.

Ceny nowych MacBooków Pro z ekranem Retina.

Ceny nowych MacBooków Air

Gigantyczna obniżka cen MacBooków Pro i Air
Tagi: