Ależ ten czas leci. Sam się nie spodziewałem, że to tak szybko będzie. Ponad rok temu przystąpiłem do realizacji wieloletnich marzeń. Zawsze chciałem mieć podcast o Apple. Pamiętam, że po raz pierwszy przemknęło mi to przez myśl, jeszcze przed listopadem 2008 roku, kiedy to kupiłem pierwszego Maka. Już wtedy, słuchając podcastu prowadzonego przez Pawła Nowaka w Radiu Frycz pomyślałem sobie, że to jest fajne i… włączyło mi się najzwyklejsze ludzkie: „też tak chcę”.

Oprócz samego pomysłu, czyli wymyślenia tematu o czym to ma być i o czym będzie się w stanie co tydzień powiedzieć kilka słów potrzebny jest partner do rozmowy. Scena makowa w Polsce jest długa i szeroka, a ja do dzisiaj uśmiecham się pod nosem, gdy przypomnę sobie moment wyboru. To była moja pierwsza myśl: „Napiszę do pemmaxa, ten gość na pewno myśli o Apple podobnie jak ja!”. Bo to właśnie o to chodzi w nagrywaniu podcastu, znaleźć w nieskończonym tłumie MacUserów kogoś kto ma podobną pasję i z kim będzie się nadawać na takich samych falach. To chodzi też o to, żeby siadać do 43 odcinka z takim samym zaangażowaniem jak do pierwszego. Mało tego, ta wspólna pasja powinna rosnąć, a nie wypalać się! Mówi się, że człowiek musi mieć trochę szczęścia w życiu. No to ja w tym momencie miałem! :) Przemek! Dzięki! Szacunek dla Ciebie, że wytrzymałeś rok z takim gadułą jak ja!

Gorące podziękowania kieruję też do Was drodzy słuchacze. Jak oglądam regularnie takie obrazki, to chce mi się jeszcze bardziej.

Na samym końcu zadaję sobie pytanie, czy MacGadka odniosła sukces? Nie wiem i wolę o tym tak nie myśleć, bo powiem Wam jedno: Dopiero się rozpędzamy!

Tymczasem zapraszam do urodzinowego odcinka! Tym razem opowiedzieliśmy jak to wszystko powstaje. Posłuchajcie, bo może i Wy kiedyś zapragniecie mieć podcast. Przyda Wam się wówczas. Koniecznie także weźcie udział w urodzinowych konkursach. Warto! Nagrody są super. Miłego słuchania.

Wszelkie szczegóły odnośnie tego odcinka tradycyjnie znajdziecie na stronie MacGadki, czyli tutaj:

http://macgadka.pl/?p=552

Jeżeli chcecie posłuchać MacGadki, subskrybujcie nas w iTunes:

http://itunes.apple.com/pl/podcast/macgadka-podcast-o-apple/id452283015

MacGadka #43: Pierwsze urodziny
Tagi: