Jak zachować plik, otrzymany mailem, na iPhonie? Takie pytanie otrzymałem dzisiaj. Idąc dalej, można postawić pytanie jak plik z maila z iPhone’a możliwie jak najszybciej przegrać na komputer? Obydwie czynności są tak samo banalnie proste.

Najprostsza sprawa jest rysunkami, które przychodzą jako załączniki. Przytrzymujemy palec chwilkę na takim rysunku i klikamy „zachowaj obraz”. Plik ze zdjęciem zostanie zachowany na iPhonie i będzie widoczny później w aplikacji Zdjęcia. 

Przegranie tego zdjęcia na komputer załatwia za nas Photo Stream. Wystarczy odczekać kilka sekund, włączyć na Maku program iPhoto i to zdjęcie tam będzie.

Zachowanie pliku pdf jest równie proste. Najlepiej przegrać je do aplikacji iBooks lub Kindle. Jeżeli natomiast chcemy plik mieć natychmiast na komputerze zapisujemy go w aplikacji Dropbox.

Często dostaję także pliki tworzone w Wordzie w formacie doc lub docx. Co z tymi plikami? Możemy zapisać je np. w Pages.

Jest tutaj jednak drobny problem. Nie ma zgodności formatów pomiędzy Wordem i Pages i otwarcie na iPhonie w Pages pliku doc niestety skutkuje serią błędów, a gotowy, zaimportowany plik mało przypomina plik źródłowy.

Oczywiście najbezpieczniej od razu taki plik doc lub docx zapisać w Dropboxie. Dostaniemy się potem do niego bez strat na komputerze.

Z plikami Worda lub Excela oraz Power Pointa można sobie poradzić w jeszcze jeden sposób. Można te pliki konwertować od razu do pliku pdf. Jest do tego aplikacja – createPDF od Adobe (8 euro).

Jest natomiast problem z plikami pozostałymi, których podglądu nie można wygenerować na iPhonie lub takimi, które nie mają programu, którymi można by je na iPhonie otworzyć. Nie ma metody żeby je zapisać na iPhonie. Nie działa też zapisanie takiego pliku do Dropboxa.

Zachowanie pliku na iPhonie
Tagi: