To jak zaskakuje nas Apple w ostatnich miesiącach jest wręcz nie do uwierzenia. Jakby mi ktoś rok temu powiedział, że będziemy mieli Apple Online Store, sklep z muzyką iTunes i w końcu sklep z filmami, to bym się co najwyżej w głowę popukał. A dzisiaj to wszystko mamy. Jest coraz mniej rzeczy, które powodowały, że do tej pory byliśmy traktowani niczym kraj trzeciego świata, lokowany przez duże zachodnie koncerny gdzieś między Zimbabwe i Bangladeszem. Mamy prawie wszystko co tylko się da od Apple. Brakuje jeszcze seriali oraz serwisu społecznościowego Ping. Chociaż akurat, za Pingiem nie tęsknię i wątpię czy ktokolwiek w Polsce na to czeka. Przyznam się, że niespecjalnie mnie też obchodzi dlaczego Apple właśnie teraz wprowadził te produkty do Polski. Czy w końcu dostrzegli potencjał naszego rynku, czy też zostali brutalnie przymuszeni przez Unię Europejską? Nie ważne, istotne jest to, że że mamy wszystko na co z takim utęsknieniem od lat czekaliśmy.

Bardzo ciekawi mnie teraz postawa wielu osób, które bez żadnej żenady wprost przyznawały, że ściągają filmy i muzykę z torrentów (tłumacząc na polski: kradną), bo „w Polsce nie ma sensownej elektronicznej dystrybucji filmów i muzyki”. To teraz już jest. Wręcz nie mogę się doczekać jakie teraz wytłumaczenie usłyszę. Ceny? Te oczywiście niskie nie są, ale chyba nikt rozsądny nie spodziewał się, że będziemy mogli w Polsce kupować pojedyncze piosenki po 99 groszy?! 

W 15 odcinku MacGadki skoncentrowaliśmy się na filmach w polskim iTunes. Jest też oczywiście sporo o biografii Jobsa. Nie mogło też zabraknąć newsa miesiąca, czyli update Pixelmatora do wersji 2.0!

Ten odcinek trwa 1:31:13

00:00 Filmy w iTunes na polskim rynku sukcesu nie odniosą
31:47 Steruj lodówką za pomocą Siri
38:56 Biografia Steve’a Jobsa już jest
46:44 Opór jest bezcelowy, będziesz zasymilowany, czyli Pixelmator 2.0, Konkurencja jednak nie śpi – Photoshop Elements 10
01:04:18 Pytanie od słuchaczy: wybór pierwszego Maka
01:15:18 Aplikacja tygodnia na iOS – Navigon
01:21:34 Aplikacja tygodnia na OSX – Fantastical

Jeżeli chcesz posłuchać MacGadki, subskrybuj nas w iTunes:

http://itunes.apple.com/pl/podcast/macgadka/id452283015

 Dla osób nieużywających iTunes, bezpośredni link do pliku:

http://www.mactutorial.pl/audio/MacGadka_20111030.m4a

Nasz fanpage na Facebooku:

facebook.com/MacGadka

Można nas śledzić na Twitterze:

twitter.com/MacGadka

A nasza strona internetowa to:

www.macgadka.pl

gdzie można także komentować ten odcinek:

http://www.macgadka.pl/odcinki/files/474da241901450768129c3c91399a5cb-15.html

MacGadka #15: Filmy w iTunes na polskim rynku sukcesu nie odniosą
Tagi: