Jak wiecie, co odcinek MacGadki, walczę z problemami technicznymi. Udało mi się wyeliminować póki co problem z mikrofonem. Nagrywam na bardzo fajnym, profesjonalnym Blue Yeti, któremu poświęcę w przyszłości osobny wpis. Problem huczącego komputera jest niestety trochę mniej zależny ode mnie, a od wydajności programów takich jak Skype czy Audio Hijack Pro i oczywiście od wydajności samego komputera. Został mi do rozwiązania jeszcze problem nieszczelnych słuchawek. Aktualnie nagrywam na jakichś słuchawkach Logitecha, które są świetnymi słuchawkami jak ktoś chce sobie porozmawiać przez Skype’a z rodziną na drugim końcu Polski. Do nagrywania się jednak nie nadają z bardzo prostej przyczyny – są nieszczelne! Powoduje to, że mikrofon zbiera dźwięk, który wychodzi ze słuchawek. Poprzez opóźnienia Skype’a tworzy się echo. No i co tu dużo mówić, nie brzmi to potem w gotowym nagraniu zbyt dobrze. Co zatem wybrać? Jakimi kryteriami się kierować?

Dobra, koniec mądrzenia się, nie mam zielonego pojęcia o tym jak wybrać dobre słuchawki do moich zastosowań, tak żeby przy okazji nie zapłacić za nie jakiejś absurdalnej ceny. Ja potrzebuję nagrać i potem zmontować podcast, tak żeby Wam się potem dobrze słuchało, a nie wydać nową płytę jakieś artysty rockowego.

W tym momencie chcę oddać głos Markowi Polakowi, który wyciągnął do mnie swoją pomocną dłoń. 

Tutaj znajdziecie wpis Marka o wyborze słuchawek:

http://marekpolak.tumblr.com/post/11690557175/sluchawki-dla-podkastera

Ale co tam wpis, lepiej posłuchajcie tego:

Sluchawki by marekpolak

Dzięki takim osobom jak Marek cała idea blogowania, podcastowania staje się przyjemniejsza. Jeszcze raz dziękuję serdecznie za pomoc!

Słuchawki dla podcastera
Tagi: