Kupiłem wczoraj World of Goo na iPada. Znałem tę grę wcześniej, była ona składową paczki Macheist III. Grałem w nią długie wieczory na komputerze i muszę przyznać, że jest to jedna z lepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem na komputerze. World of Goo na maku miał tylko jeden denerwujący feler, a mianowicie niezbyt wygodne sterowanie. Sama gra jest genialna, ci którzy ją wymyślili mają wielkie mózgi, ale sterowanie touchpadem kuleje – nie dlatego że jest niedopracowane, bo jest, wynika to raczej ze specyfiki posługiwania się samym touchpadem. Sterowanie myszką wypada już dużo lepiej, gra się poprawnie, ale dopiero teraz po spróbowaniu tej gry na iPadzie widzę, że to właśnie tablet ze sterowaniem palcami jest idealną platformą dla tego typu gier. Tak samo jak ciężko mi wyobrazić sobie np. Cut the Rope na komputerze…, zapewne się da, ale będzie to dużo gorsza gra niż na dotykowym ekranie iPhone’a czy iPada.

Nie da się opowiedzieć o czym jest World of Goo. To w 90% gra logiczna, a w pozostałych 10% zręcznościowa. To gra o podskakujących, małych kulkach, z których można układać rozmaite konstrukcje, a wszystko po to by znaleźć drogę do wyjścia. Wiem, że być może poprzednie zdanie brzmi trochę idiotycznie, więc lepiej sami zobaczcie:

Dzisiaj i tylko dzisiaj, z okazji Walentynek, cena World of Goo wynosi 1 dolara (0,79 euro w polskim App Store). Ja niestety nabyłem tę grę wczoraj za… 4 euro. Jeszcze bez sensu zrobiłem to późnym wieczorem. Bez sensu dlatego, bo gra ma cechę, którą mają wszystkie dobre gry platformowe, czyli: „zagram jeszcze tylko jeden poziom”, co spowodowało, że zastała mnie druga w nocy. Kto nie grał w tę grę, to ma dzisiaj super szansę, żeby kupić ją za na prawdę fajne pieniądze. World of Goo jest dzisiaj numerem jeden w polskim App Store. Nic dziwnego, kto by nie kupił za taką cenę?

No i jeszcze obiecany w tytule konkurs:

Dla osób, które nie mają iPada, a chciałyby zagrać w World of Goo, mam jedną licencję na grę w wersji na komputer, do wyboru: Mac, Windows lub Linux. Wystarczy zostawić komentarz pod tym wpisem – treść dowolna, a najlepiej coś w stylu „Biorę udział w konkursie World of Goo”. Kolejność nie ma znaczenia, będzie zwykłe losowanie.

Wyjeżdżam na 3 dni, nie wiem, czy będę miał dostęp do internetu, więc macie czas do niedzieli do godziny 20:00. Miłej zabawy.

World of Goo – dla takich gier zrobiono iPada + konkurs!
Tagi: