Przyznam się, że nie wiem jak to działa… W sumie, nie interesuje mnie to, ważne, że działa poprawnie. Nowe przeklinane i wyśmiewane mapy w iOS 6 prawidłowo rozpoznają korki w mieście. Dzisiaj w korku na Karkonoskiej we Wrocławiu zobaczyłem coś takiego:

Wszystko prawda! Wrocławianie wiedzą, że tam korek jest bardzo często. Aż szkoda, że nie spojrzałem na mapę zanim znalazłem się w punkcie, jak widać na powyższym screenshocie, bez wyjścia.

Mało tego, mapy w iOS wiedzą także o prowadzonych robotach drogowych. Remont blisko mojego domu rozpoczął się w ostatni weekend, a mapy w iOS 6 już o tym wiedzą. Jestem pod wrażeniem.

Uważam, że jest to świetne ułatwienie.  Dokładność map, w porównaniu z mapami Google’a pozostawia bardzo wiele do życzenia, ale takie drobiazgi jak te wymienione pozwalają nieco przychylniej spojrzeć na tomtomowskie mapy w nowym iOS 6.

Mapy w iOS 6 rozpoznają korki w mieście
Tagi:    
 • Jeżeli mapy dostarcza TomTom to może korzystają z jego bazy i stąd te informacje na mapach? Nawigacja TomToma również pokazuje informacje o utrudnieniach na drodze, a użytkownicy mogą zgłaszać swoje poprawki.

 • informacja o korkach była też dostępna w poprzednich mapach

  • Warto też wspomnieć, że te informacje były bardzo aktualne. Nieraz się to przydało :)

 • Wojtek

  Czy naprawdę jakość tych map jest znacząco gorsza od map Google?

  Ostatnie dwa tygodnie spędziłem na wakacjach w Chorwacji i we Włoszech. Miałem iOS 6 ostatnia beta. Przejechałem z tymi mapami 4000 km i ani razu nie natrafiłem na błędy mimo, że braki pewnych dróg można było zobaczyć nawet we Wrocławiu. Ilość danych pobieranych na potrzeby nawigacji była znikoma.
  Oczywiście wyszukiwanie POI było dramatyczne, brakowało nazw miejscowości na ekranie mimo, że wyszukiwarka znajdowała je bez problemu.Po powrocie wgrałem finalną wersję i w tej chwili nie widzę już żadnych braków.
  Podczas wakacji miałem w iPhone wgranego Navigona Europę. Nie użyłem go ani razu. Po powrocie i aktualizacji wykasowałem go całkowicie.
  Aplikacja Mapy od Apple jest bardzo prosta, nie ma wielu funkcji z rozbudowanych programów do nawigacji, ale jest MEGA szybka i czytelna a przy dzisiejszych cenach paczek danych w roamingu myślę, że każdy może z tego korzystać.

  • Hej, właśnie dzisiaj mapy z iOS6 próbowały mnie ładnie w pole wywieźć. Po tym co zobaczyłem, nie zaufałbym im jako podstawowej nawigacji. Trasę z miasta do miasta może i wytyczy, ale jakoś dokładnie nawigować po ulicach to cudo nie potrafi. Tzn. potrafi, ale nie ma dokładnych map, więc jak ma nawigować, skoro ma mapy niezgodne z rzeczywistością.

 • Andrzej.

  Szkoda, że nawigacja jeszcze nie potrafi poprawić trasy w momencie jak pojedziemy innymi drogami, tak jak to robią inne nawigacje. Dzisiaj próbowałem w ten sposób nawigację i niestety nie było tak dobrze jak myślałem że będzie. No chyba, że coś źle poustawiałem, ale będę to jeszcze testował :)

 • krakers


  Wszystko prawda! Wrocławianie wiedzą, że tam korek jest bardzo często.” I to właśnie, jak się obawiam, jest zasada działania nowych map. W Warszawie wygląda na to, że też na czerwono są zaznaczone miejsca gdzie są często korki, a reszta wcale nie jest aktualizowana. Niestety opcja traffic w mapach iOS6 wypada bardzo mizernie przy tych googlowskich.

 • Fred

  W Krakowie to cudo polowy ulic nie widzi ;) …. ale mnie to nie boli i tak na Automapie na dedykowanej nawigacji jadę jak potrzebuję.

 • Tym mapom to jeszcze duuużo brakuje do stanu używalności. Brakuje w nich wielu rzeczy, przede wszystkim normalnego wyszukiwania. Ale też na przykład w Warszawie nie ma metra znaczonego, co się przydawało, nie ma zaznaczonych dworców kolejowych, a np. oznaczenia galerii handlowych są nie kompletne (nie ma wszystkich w Warszawie pokazanych, nie wiem jak w innych miastach). Ostatnie nie jest może aż tak ważne, ale jak już coś robią powinni to zrobić do końca :P