MG56

Czy to już na prawdę koniec ery netbooków? Być może. Ciężko mi sobie wyobrazić, że w dzisiejszym świecie, w którym popularność zdobywają ultrabooki, a więc komputery podobne (przynajmniej konstrukcyjnie) do MacBooka Air oraz tablety z iPadem na czele, ktoś jeszcze rozważa zakup netbooka. Ok, cena gra często bardzo ważną rolę i dopóki komputery takie jak wspominany MBA będą kosztowały grube tysiące złotych, to będzie miejsce na rynku dla małych tanich laptopów. Z tymże jestem przekonany, że 99%, które robią na swoich komputerach użytkownicy netbooków dałoby radę zrobić na iPadzie.

Zatem, to jest tylko kwestia przekonania ludzi do używania czegoś innego. Niestety będzie to bardzo trudne, gdyż powszechne podejście do używania komputerów jest takie, że jeżeli ktoś chce wydrukować kartkę na drzwi z napisem „Wycierać buty”, to od razu jest potrzebny komputer z Windowsem (koniecznie w wersji Proffesional) i pełny Office najlepiej w wersji z Accessem. Koniecznie! Edycja dokumentu to dla wielu równoważnik posiadania Office’a.

Zawsze jak rozmawiam o netbookach, to ciężko nie wspominać o tej prezentacji, podczas której to Steve Jobs w 2010 roku pokazał światu pierwszego iPada. 

Dzisiaj po 3 latach od tego wydarzenia ciężko nie przyznać mu racji. O tym właśnie oraz wielu innych rzeczach rozmawiamy z Przemkiem w najnowszym odcinku MacGadki.

Ten odcinek MacGadki trwa 1:26:16

00:00 iOS7 nadchodzi
06:12 iPhone 6 w marcu
12:30 Mountain Lion wyprzedził Liona
16:10 A najfajniejszym telefonem jest… jakiś LG
23:54 Koniec ery netbooków
37:31 Double Irish with Dutch sandwich
46:46 Czy warto płacić za nowe wersje programów
01:04:59 Aplikacja tygodnia na OSX – 2Do
01:13:30 Aplikacja tygodnia na iOS – Shark Dash
01:19:19 Tips & Tricks – Zarządzanie archiwum urządzeń z iOS na iCloud

Jeżeli chcecie posłuchać tego odcinka MacGadki, koniecznie subskrybujcie nas w iTunes lub naciśnijcie duży zielony przycisk poniżej (Uwaga! Nie działa pod iOS)

 

MacGadka #56 – Koniec ery netbooków by Macgadka on Mixcloud

 
MacGadka #56 – Koniec ery netbooków