To połączenie,  czyli bezprzewodowa klawiatura od Apple + iPad to idealne rozwiązanie dla wszelkiej maści pisarzy. Wyobraźcie sobie taką scenę, jedziecie do domku w górach, śniegu po pas (wiem, mam bujną wyobraźnię), zamykacie się, kominek miło skwierczy, a Wy uruchamiacie Pages albo jeszcze lepiej iA Writera i kończycie swoją powieść, tomik wierszy, artykuł. Do takiego zastosowania, przy którym nie ma żadnych przeszkadzajek typu nowy mail, nowa wiadomość na Twitterze, itp. iPad (koniecznie bez 3G) jest idealny.

Żeby ta powieść/tomik wierszy pisała się szybciej zdecydowanie lepiej korzystać z tradycyjnej klawiatury, która co by nie mówić i ile kto by nie miał wprawy, jest 100 razy szybsza od ekranowej klawiatury iPada. Zatem zabieramy na tę wycieczkę w góry zamiast laptopa właśnie klawiaturę wraz z iPadem.

Klawiaturę łączy się z iPadem za pomocą Bluetooth. Włączamy w iPadzie Bluetooth, po chwili iPad powinien wykryć klawiaturę:

Wybieramy tę klawiaturę, wpisujemy na niej podany PIN:

I gotowe, klawiatura działa. Co ciekawe od tej pory przestaje się pojawiać klawiatura ekranowa, co oczywiście ma sens. Nic nie przeszkadza podczas pisania. No więc jak już to wszystko zrobiliśmy uruchamiamy nasz program do pisania, np. wspomnianego iA Writera i zaczynamy pisać. No i się zaczyna:

No cóż, albo ja jestem jakiś pechowy albo to faktycznie nie działa tak jak powinno. Od razu uprzedzam wszelkie pytania, język oraz klawiaturę mam w iPadzie ustawioną na język polski. Pomożecie? Bo nie ukrywam, że właśnie teraz w ten weekend chętnie bym taki zestaw klawiatura+iPad zabrał ze sobą.

Update:

Dobrze, że jesteście i że jest Twitter. Rozwiązania przychodzą szybko. A więc tak. Głęboko zakopany w opcjach (Ustawienie > Ogólne > Klawiatura > Klawiatury narodowe > Polski > Wybierz układ klawiatury sprzętowej) układ klawiatury należy zmienić z Polski na Polski Pro:

I będzie działać!

Połączenie klawiatura + iPad działa. Jest tylko jeden szkopuł…
Tagi: