Czytaliście wczoraj jak roztkliwiałem się nad SimCity? Ta gra jak nic przypomina mi dzieciństwo. Ale jest gra, która to dzieciństwo przypomina mi jeszcze bardziej. A mowa tu o wcześniejszych latach, kiedy sam nie miałem żadnego komputera, a na pół osiedla przypadał jeden ZX Spectrum u kolegi. Były to czasy, w których królowały gry planszowe, a wśród nich niezniszczalny, legendarny, nieśmiertelny…. Eurobusiness! Poświęciłem tej grze tyle godzin, że aż nie potrafię przeliczyć, graliśmy w to z kolegami długimi latami, wiele godzin dziennie – piękne czasy. Eurobusiness to jak wiadomo (choć dowiedziałem się o tym po wielu latach) polska podróbka oryginalnej gry Monopoly.

Wczoraj, w szale zakupów, zobaczyłem, że na pierwszym miejscu w polskim App Store wśród programów na iPada jest gra Monopoly for iPad. Screenshoty były zachęcające, cena również (0,79 euro!!!), a zatem jeden klik i już po chwili rzucałem kostką, a w oczach miałem łzy, gdyż znowu poczułem się jak 8 latek, który buduje domki i hotele w Eurobusiness. Wspomnienia wróciły w jednej chwili i tak trwałem w tym błogostanie do bodajże 3:20 w nocy, nie potrafiąc się oderwać od tej gry.

Monopoly na iPada oferuje bajecznie kolorową grafikę Wszystko jest świetnie animowane: rzuty kostką, ruchy pionkami, przepływy pieniężne od gracza do gracza. Plansza jest zrobiona tak, że wrażenie jakby się grało w prawdziwą grę planszową na stole z prawdziwymi pionkami, kostkami, domkami i hotelami jest wręcz nieodparte. Spójrzcie zresztą sami:

Z ciekawostek, Monopoly oferuje ciekawego multiplayera. Jeżeli Twój znajomy ma na swoim iPadzie swoją kopię gry możecie połączyć się (WiFi lub Bluetooth) i zagrać. Jest wersja tej gry na iPhone’a lub iPoda touch, w tym przypadku multiplayer działa identycznie, tzn. jeden gracz może grać na iPadzie, drugi na swoim iPhonie. Ale najciekawsza wydaje się wersja multiplayera, w której wszyscy (max 4 graczy) siadają przy jednym stole, jednym iPadzie i gra przebiega tak jak kiedyś siadało się do gry planszowej. Widok jest przepiękny, każdy ma menu obrócone we własną stronę (na rysunku poniżej w kierunku gracza, który siedzi po lewej stronie iPada), no bomba!

Macie jakieś gry z dzieciństwa, które teraz przeżywają na iPadzie swoją drugą młodość? Polećcie coś!

Powrót do dzieciństwa II – Monopoly
Tagi: