sep_2013_event_invite

A jednak to się dzieje naprawdę. Od teraz, coś tak czuję, że to będzie przez kilka lat obowiązujący trend. Cieniutkie czcionki, landrynkowe kolory, źle dobrane gradienty. Obawiam się tego, że wraz ze zmianą systemu operacyjnego iOS na następną wersję, kolejne programy, które będą pisane i dodawane do App Store będą miały taki interfejs, taką klawiaturę, podobne kolory. Musi tak być. Zakładam, że Apple zmieni w wymogach dla programistów zapisy o tym jak teraz powinien wyglądać i działać interfejs użytkownika. I tak przez kilka kolejnych lat, aż znowu nie zmieni się trend na inny.

Ech, sorry, że tak po raz kolejny marudzę, ale to dramat jest. Aha, jeszcze jedno, Keynote będzie 10 września. A na nim zapewne dwa iPhone’y, iOS 7 i może przez przypadek jakieś iPody. Póki co, cieszcie się widokiem iOS 6 na iPadzie. Jeszcze tylko tydzień z małym hakiem.

Zawsze mi się wydawało, że takie kolory to obciach
Tagi:        
 • klawiatura wygląda bardzo fajnie. ;)

  • Grzegorz Stępień

   Zgadzam się. Cały iOS 7 wygląda bosko. Jak i wszystkie wcześniejsze zresztą.

 • Przemek

  Nie żaden dramat, tylko wygodny system umożliwiający wiele nowych rzeczy. Jak wygląda ikonka mam gdzieś. Nie to jest clue i nie zwracam praktycznie na to uwagi. Ktoś kto zwraca, pewnie za pół roku się przyzwyczai i jak spojrzy na iOS6 to powie: ‚Jak ja mogłem na tym pracować’?
  Wyluzujcie, jakie znaczenie ma ikonka Safari czy ustawień?
  To jest do pracy, używania, zabawy, zarabiania pieniędzy. Nie do patrzenia na paralaksę pod ikonkami ;-)

  • tym bardziej jak się używa jakiejś aplikacji, to przecież ikon nie widać. ;)

   • raffaellorb

    W takim razie spraw sobie różowe felgi do samochodu…przecież jak siedzisz za kierownicą to też ich nie widzisz ;-)

    • nie najlepsze porównanie – felgi widzą inni. czy ktoś inny widzi Twoje ikony, gdy i tak masz otwartą aplikację? ;)

     • raffaellorb

      Nie mówimy o innych, mówimy w pierwszej osobie…JA
      Ja używam telefonu. Ja jeżdżę samochodem.
      Kupujemy dla siebie , nie dla innych.
      No chyba że ty jesteś szpanerem i lanserem ;-)
      Pozdrawiam

     • no to skoro ja… to utrzymuję to co pisałem wcześniej. pstrokatych ikon nie widać, gdy siedzimy w apce, a przecież najczęściej używamy aplikacji, a nie głównego ekranu.

     • raffaellorb

      Lubię mieć świadomość, że coś co mam to mi się podoba wizualnie w całości…obojętnie czy to oglądam, codziennie czy od święta.
      Przy tych landrynkowych ikonkach jest tak, że codziennie trzeba na nie spojrzeć, choćby na chwilkę.
      To tak jakbym miał wizytowe Gino Rossi z różowymi sznurówkami.
      Ty wolisz landrynkowe kolory, ja wole bardziej stonowane.
      Dobrze rozumiesz o co chodzi.
      Po prostu mamy inne zmysły estetyczne.
      Najlepiej gdyby była możliwość łatwej personalizacji ikon.
      Wtedy wszyscy byliby Happy.

      Pozdrawiam

  • Grzegorz Stępień

   Każdy szczegół interfejsu jest bardzo ważny. Ale w przypadku tego, co robi Apple dochodzi jeszcze histeria użytkowników. To cena popularności. Jesteś na topie to masz prze….ane na maksa.

 • Przemek

  Jeszcze odnośnie wydajności, baterii… Poczekajcie na finalny produkt. W wersjach do oprogramowania testowego (a to takie jest, nie dla Wszystkich, po do komuś kto nie jest developeremi iOS7?) dodaje się wiele rzeczy mających ułatwić właśnie rozwój i poprawne działanie wersji finalnej, dla ZU. Ktoś kto tworzy coś teraz dla iOS7 ma pewnie ten telefon podpięty i tak pod MACa i ma w nosie jak długo trzyma bateria. A dla Apple pewnie ważne są niektóre (jeżeli nie wszystkie) informacje o aplikacji beta. Stąd pewnie dodana jekieś logowania, tryb debug itd.

  • Akurat na baterię nie mogę złego słowa powiedzieć. Wręcz przeciwnie, wydaje mi się, że jest postęp i mój iPhone z iOS 7 trzyma dłużej niż poprzednio.

 • Grzegorz Stępień

  Grafiki na zaproszeniach od lat są w takich kolorach. Były już kolorowe plamy (iPad – styczeń 2010), kolorowe kropki (iPad 2 – marzec 2011), były też kolorowe paski i teraz znowu kolorowe kropki. OK. Teraz też będą kolorowe iPhone’y i piękny (!!!) iOS 7. Kolory w Apple były zawsze. Pierwsze iMaki i iBooki, iPody mini, iPody nano, iPody shuffle… Pastelowe, intensywne, różne.

 • Pingback: 3 świetne rzeczy w iOS 7 i te 3 do luftu | MacTutorial.pl()