Ładna ta stronka. Naprawdę ładna… Ale tego nie rozumiem:

iphone-retina

Zdaje się, że definicja ekranu typu Retina (według Apple zresztą) to jest gęstość ekranu powyżej 300 ppi. Teraz przecież już każdy topowy telefon przekracza tę granicę. Niektóre najnowsze telefony to wręcz mają powyżej 400 ppi, dla przykładu nowy SGS4 ma 441 ppi. Więc o co chodzi?

Pomijam fakt, że tym tekstem „jak raz zobaczysz ekran Retina, to nigdy nie będziesz usatysfakcjonowany niczym co ma mniej” Apple deprecjonuje iPada mini.

Tylko iPhone ma ekran Retina?!
Tagi:    
 • Apple bez Jobsa stało się konserwatywne i zachowawcze. Teraz przez najbliższe dwanaście miesięcy zachwycać będziemy się „gorilla glass”, „retina display” oraz różową obudową, która absolutnie zrewolucjonizuje rynek smartfonów. Model 5s prócz różowej obudowy otrzyma aktualizację firmware do 6.1.3.1.1.1 w którym będzie dostępna funkcja redukcji głośności muzyki podczas snu. Całkowicie rewolucyjny system, który zmieni totalnie nasze dotychczasowe podejście do drzemki. Od tego czasu drzemka może przejść w faze REM. Apple nie wykazuje żadnych innowacji. Jeśli następna generacja smartfona wypełni moją Kasandrę, publicznie oznajmiam: przesiadam się na andka.
  peace.

 • michasz

  S4 ma ekran pentile, a nie RGB. Tak naprawdę jest to podobno jakieś 290ppi, a nie 441. ;) Ponadto Apple chodzi chyba również o technologię samego wykonania tego wyświetlacza, a nie tylko upchnięcie oszałamiającej liczby pixeli. :)

 • Maciej Winiarski

  Retina to nie tylko rozdzielczość. Ważne jest też odwzorowanie kolorów. Tutaj iPhone jest absolutnie bezkonkurencyjny.

 • Rz

  Zastanawiam się kiedy osoby, które maja iPhona zaczną przesiadać się na Androidy.
  Pierwsze wyraźne sygnały już są.
  Najwięksi fanboje jak np. Nadgryzieni zaczynają wydawać Android Magazine,
  a Moridin używa już nexusa. Moridin siłą rozpędu hejtuje jeszcze samsunga,
  ale chyba tylko po to aby zachować twarz.
  ..
  Tak naprawdę to szkoda, że apple zaczyna spadać w dół.
  Znowu nie będziemy mieć wyboru i pojawi się kasta samsungbojów, wcale nie lepsza od applebojów.

  • „Zastanawiam się kiedy osoby, które maja iPhona zaczną przesiadać się na Androidy.” – Ja nie planuję. To byłaby teraz dla mnie kara.

   • Rz

    Michale, ja wiem, że nie planujesz – ale… …na razie nie planujesz.
    Jeżeli rozwój androida czy samsunga będzie następował w takim tempie,
    to apple nie nadąży technologicznie (nie konstrukcyjnie tylko technologicznie, w polskim znaczeniu tego słowa). A samsung wcale może nie kwapić się w udostepinianiu swoich technologi i podzespołów applowi.
    Co applowi pozostanie, odkurzacze?
    pzdr
    Rz
    PS wcale nie jestem zwolennikiem, tego aby apple „padło”. Konkurencja jest b. dobra, co widać po ostatnich produktach samsunga i htc.

 • Gabriel

  „Hej prorocy moi z gniewnych lat, obrastacie w tłuszcz” – słowa tej piosenki można skierować do Apple (osobna sprawa że nie usłyszy :)). Ale to nie znaczy od razu, że wszyscy na hura porzucą iOS i skoczą w Androida. Kto fascynuje się cyferkami, gigabajtami i gigahercami, zapewne zmieni „stajnię”. I nie ma w tym nic złego – wolny wybór, dyktowany jedynie gustem i zasobnością kieszeni.

  Nie rozumiem dlaczego ludzie zawsze muszą kłócić się o bzdury. MAC lepszy od PC, Win od Lin, iOS od Android. Bzdury. Miałem Amigę – były wojenki z Atari i PC. Sens w tym żaden.

 • MDW2

  A czy jakikolwiek inny producent nazywa ekran w swoich maszynach „Retina”? Nie. Wobec tego ma go tylko Apple. Nie jest to przecież oficjalna nazwa tego typu ekranów. Wymyślił ją sobie Apple i może sobie stosować. Samsung może sobie nazwać swoje ekrany „Samina” i też będzie prawdą, że będą mieć go tylko Samsungi. :)

 • wojtek