Opisałem kiedyś procedurę zakładania konta w iTunes bez karty kredytowej. Procedura ta jest dosyć prosta, aczkolwiek wymaga zainstalowanego programu iTunes na komputerze (Mac lub PC, wszystko jedno). Okazuje się, że od pewnego czasu, (zdaje się, że od debiutu iOS5, ale nie jestem tego pewny) można to wykonać bez użycia komputera, przeprowadzając całą procedurę wyłącznie na iPadzie lub na iPhonie.

Jest to o tyle istotne, gdyż coraz więcej osób zaopatruje się w iPady lub iPhone’y, a wcale nie mają zamiaru instalować iTunes na swoich komputerach lub też w ogóle nie mogą tego zrobić, gdyż posługują się komputerami służbowymi. Dodatkowo iPad czy iPhone może funkcjonować jako osobne urządzenie i do jego uruchomienia oraz później codziennego używania nie jest potrzebne podłączenie do komputera.

Zanim przystąpimy do zasadniczej procedury tworzenia Apple ID bez użycia karty kredytowej, należy na iPadzie lub iPhonie, np. w programie Mail skonfigurować swoje konto pocztowe. Przyda się, nie trzeba będzie w połowie całej zabawy wstawać i szukać komputera.

Aby założyć konto w iTunes/App Store/iBooks Store bez użycia karty kredytowej należy wykonać po kolei następujące kroki:

1. Uruchamiamy App Store

iPad-iTunes-bez-karty-kredytowej-1

2. Wybieramy dowolną aplikację. Uwaga! Koniecznie musi to być aplikacja darmowa!

iPad-iTunes-bez-karty-kredytowej-2

3. W kolejnym kroku wybieramy „Utwórz nowy Apple ID”

iPad-iTunes-bez-karty-kredytowej-3

4. Następnie potwierdzamy kraj „Polska” oraz akceptujemy wszystkie możliwe regulaminy

iPad-iTunes-bez-karty-kredytowej-4 iPad-iTunes-bez-karty-kredytowej-5

5. Teraz jest bardzo ważny krok. Podajemy adres e-mail (ten, który wcześniej skonfigurowaliśmy na iPadzie/iPhonie). To będzie nasze konto w iTunes, inaczej mówiąc nasze Apple ID. Oczywiście podajemy hasło, ustanawiamy dodatkowe pytania bezpieczeństwa.

iPad-iTunes-bez-karty-kredytowej-6

6. Tadam! W końcu pojawia się upragniona opcja „None”, którą oczywiście zaznaczamy! Uzupełniamy oczywiście wszystkie dane osobowe.

iPad-iTunes-bez-karty-kredytowej-7

iPad-iTunes-bez-karty-kredytowej-8

7. Otrzymujemy informację, że na nasz adres został wysłany mail weryfikacyjny.

iPad-iTunes-bez-karty-kredytowej-9

8. Następnie uruchamiamy program pocztowy (skonfigurowany na samym początku) i jeżeli wszystko wykonaliśmy prawidłowo, to na nasz adres e-mail, podany przy rejestracji powinniśmy otrzymać maila. Klikamy „Verify now”.

Mail-1

9. Zostaniemy przeniesieni na stronę Apple. Musimy zalogować się, świeżo utworzonym kontem Apple ID. Podajemy maila i hasło.

Mail-2

10. To koniec. Jeżeli nigdzie się nie pomyliliśmy nasze konto Apple ID zostało utworzone

Mail-3

Tym kontem logujemy się już normalnie w App Store. Posłuży nam ono do ściągania darmowych programów z App Store (jest ich bardzo dużo), książek z iBooks Store (też trochę darmowych jest) i piosenek z iTunes Music Store (tych prawie nie ma). Oczywiście w późniejszym okresie możemy do takiego konta dołączyć numer naszej karty kredytowej. Doświadczenie mi podpowiada, że to nieuniknione :) Miłej zabawy.

Konto w iTunes bez karty kredytowej (2)
Tagi:            
 • inv

  u mnie nadal brak opcji none :/ o co chodzi?

  • Jesteś pewny, że bardzo dokładnie powtarzasz procedurę opisaną powyżej? Kluczowy jest punkt 2. Trzeba, będąc wylogowanym, zacząć od próby „kupna” dowolnej darmowej aplikacji. Inaczej nie zadziała.

  • Kamil

   Jeżeli logujesz się na polskim serwerze to zamiast none jest napisane brak. A jeśli to nie zadziała to upewnij się że kliknąłeś utwórz nowy apple id podczas gdy byłeś na App Store i wcisnąłeś zainstaluj aplikację oraz wybrałeś aplikację DARMOWĄ

 • Ew

  Wszystko okej. Do czasu, gdy chcę zalogować się ponownie już w AppStore wywala mi powiadomienie, że moje konto nie było używane w iTunes’ie i trzeba je zweryfikować ponawiając m.in. wybieranie formy płatności, co zrobiłam wcześniej i znika opcja NONE… Najgorsze obsługiwanie konta ever… Nawet na windowsowym Marketplace nie ma problemu z takimi pierdołami

 • Ew

  Ok… na inny mejl zadziałało… Co za padaka… Mejl podany wcześniej przy aktywacji telefonu nie działał. Przepraszam za zamieszanie i dziękuję!

 • Marta

  u mnie też nie działa opcja „none” … nie wyświetla się, mimo że robię dokładnie tak jak trzeba wszystko… nawet na pc próbowałam i to samo ;/

  • Nie za bardzo wiem co mam powiedzieć. U mnie tradycyjnie wszystko działa jak opisane powyżej.
   Jesteś pewna, że po pierwsze postępujesz zgodnie z procedurą, a po drugie używasz kompletnie świeżego, nigdy nie używanego adresu mailowego? Jesteś wylogowana z jakiegokolwiek innego konta Apple ID?

 • Marta

  ratunkuuuuuu!!!!!!!!!!!!

 • Grzes

  Brak opcji none , o co chodzi ? czy zeby korzystac z iphona trzeba miec karte kredytowa ? Trzeba sie pozbyc jak najszybciej tego gown..

  • Grzes

   ktos mi odpisze??

   • Wiesz co, nie za bardzo wiem co mam napisać. U mnie wszystko działa tak jak opisane. Poza tym ciężko odpowiada mi się na posty z treścią „trzeba się pozbyć jak najszybciej tego …”. Przecież jest wolność, skoro to gówno, to chyba nie musisz tego używać?

   • Michał Pilecki

    Na pewno źle wykonałeś poradnik. U mnie wszystko działa. Bez żadnych wad.

 • Ada

  jeżeli zrobiłam poprawinie konfiguracje na stronie appla, ale gdy chce się zalogować na iphonie to wyskakuje komunikat, że Apple ID nie był jeszcze używany i żeby skonfigurować i od początku to samo oczywiście bez NONE

  • Tomek

   Mam ten sam problem na iphonie 5, wszystko jest tak jak w poradniku, z tym że nie ma opcji non ani na telefonie ani w itunes

 • Dominika

  Dzięki za pomoc , gdyby nie ta stronka to bym sobie nie poradziła sama , wielkie dzięki :D

 • Sylwia

  Nie mam opcji „NONE”!!!! A już potwierdzilam adres e mail i nie mogę Nic teraz zrobic, a chciałam pobrać za darmo gg na ipada :( porażka. I nie wiem co teraz zrobic??? Bo podobniez nie można już tego konta usunąć. Pomocy

 • marcin

  Dziękówka za pomoc!!!

 • Weronika

  U mnie też nie ma funkcji NONE a jak starszych się zapytam o nr karty to chyba mnie wydziedziczą

 • Daria

  Wiec robie wszystko krok po kroku, ale jak juz mi wyskakuje ta opcja none klikam wszystko oki, ale nagle jak juz chce potwierdzic wyskakuje mi ‚ for assistance itunes [..] i podaje link strony’ o co sie rozchodzi? Prosze o pomoc!!!

 • shrekwitek .

  ma pytanko : zrobiłem wszystka tak jak w opisie, nie chciało działać pomimo że mogłem ściągać za darmo, a na drugi dzień te aplikacje co chciałem ściągnąć, mam na iphone 4s jako puste z napisem czekaj …i tak się niby ściąga cały dzień. i o co tu chodzi

 • elwirka

  Da się. Trzeba wpisać prawdziwy numer karty kredytowej. Kogokolwiek. A po utworzeniu konta usunąć numer karty. Wtedy pojawia się opcja „none”.

 • tomek

  Dziękuję. Bardzo dziękuję! W końcu się udało!!!!!!!!