Czas na zmiany, gdyż ta rzeczywistość, oprócz katastrofalnej prędkości pierwszego iPada, coraz częściej zaczyna wyglądać następująco:

iPad-1-problem

iPad pierwszej generacji, ze względu na swoje ograniczenia sprzętowe zatrzymał się na iOS 5.1.1, co powoduje między innymi wyżej pokazane problemy z aktualizacjami. Do tej pory nie było to specjalnym problemem. Od pewnego czasu jednak zjawisko to przybrało na sile.

iPad-1-problem2-2

No cóż, kto ma iPada 1, to niech przekaże go dzieciom (ja tak właśnie uczyniłem) i poszuka jakiegoś nowszego modelu. W sumie to i tak te 3 lata istnienia tego produktu na rynku minęły dla niego całkiem przyzwoicie. Pamiętam tę prezentację (27 stycznia 2010 roku) jakby to było wczoraj. Wówczas iPad wydawał się niesamowicie nowoczesnym sprzętem.

Ale jednak czas leci nieubłaganie i dzisiaj, sprzęt, który zapoczątkował prawdziwą rewolucję, wyznaczył całkowicie nową linię produktów, czas odesłać na emeryturę. A pamiętam, jak się ukazał, to śmiałem powątpiewać, czy aby na pewno takie coś jest mi potrzebne. Dzisiaj z perspektywy czasu widzę jak bardzo się myliłem.

Smutna rzeczywistość właścicieli iPada 1
Tagi:    
 • W dniu wczorajszym moj iPad 1 przeszedł na nie do końca zasłużoną emeryturę z powodów między innymi wymienionych we wpisie, ale jako że posiadane przeze mnie dzieciuszko zbyt mikre na taką zabawkę, sprzęt wyląduje na aukcji a ja mogę jedynie mieć nadzieję, że uda mi się przez conajmniej 2 lata bez obaw użytkować przedstawiciela 4 pokolenia, po tym czasie przekażę córce :)

 • Mój iPad 1 wylądował u moich Rodziców. Są zachwyceni, mają cały czas internet pod ręką, a możliwość powiększania tekstu dwoma puknięciami okazała się niemal cudowna. Do tego Skype (brak kamery z przodu nie przeszkadza) i książki kucharskie.
  A ja nadal uważam, że przyszłe iPady powinny wrócić do kształtu tego pierwszego (i mini).

 • Darek

  Ja swoją „Jedynkę” dałem żonie :)

 • Ja oddałem mojego iPad 1 (wersja GSM), kilka dni temu mojej małżonce ;)
  … a ja stałem się szczęśliwym posiadaczem iPad-a mini :)

 • vr

  Czy brak aktualizacji do kilku aplikacji, kiedy podstawowa funckjonalność – poczta, przeglądarka, skype (i wiele innych) – nadal działa, jest uzasadnieniem dla zmiany iPada na nowszy model? Chyba nie do końca….

  • Okazuje się, że tych aplikacji co to nie chcą się aktualizować do nowszych wersji jest coraz więcej. Ale tak jak piszesz, nie jest to decydującym powodem. Głównym powodem jest to, że ten sprzęt jest dramatycznie wolny.

   • vr

    To nadal słaby powód do zmiany sprzętu na nowy, skoro dotychczasowy działa. Przy Mail, Safari (a tym bardziej Operze), wszystko śmiga. Bardziej irytuje brak możliwości wstawienia kilku załączników w poczcie na raz, niż to jak sama aplikacja działa. Co więcej, jest cała masa aplikacji, której 256mb ram nie wadzi i działają płynnie.

    • Ależ oczywiście, że jest to powód. Nie zgodzę się, że Safari na iPadzie 1 „śmiga”. Wlecze się niemiłosiernie, wpisanie adresu strony, dodanie nowej karty trwa bardzo długo. Jest to bardzo irytujące.

     • I ciagłe przeładowywanie się poszczególnych kart i więcej i więcej problemów…

      Im więcej się używa danego sprzętu tym większą różnicę widzi się w jego generacjach, w działaniu tych generacji, tych urządzeń. Po prostu „vr” mało używa iPada i mało wymaga. Tak myślę.

     • vr

      Używam w pracy, gdzie przeglądarka jest podstawowym narzędziem. Nie ma dla mnie znaczenia, czy mam 1 tab, czy 15, bo ten problem można łatwo rozwiązać instalując szybszą przeglądarkę, o czym wspomniałem. Czy jest różnica między kolejnymi generacjami, tego nie wiem, bo nie mam porównania, ale pewnie Grzegorz ma rację. W moim przypadku, faktycznie, nie dostrzegam potrzeby użytkowania tego częściej, niż jest to potrzebne.

      Żeby nie było – przeglądarka, poczta, Catch, mapy, Dropbox, Pages, Keynote, FB, kilka programów do obróbki zdjęć i notatek i 10 gier na krzyż, to wszystko co mi do szczęścia potrzebne. Gdybym miał bez posiadania tego żyć, to pewnie nie rozpaczałbym zbytnio :)

 • @mmmaslov:disqus imo to jest też cios deweloperów w piratów ;)

  • Dlaczego? iOS 6.0 trudniej jailbrake’ować?

   • Nie trudniej, to jest obecnie praktycznie niemożliwe :)

 • MP

  ehhh na szczęście poczciwy iPad 2 wciąż daje radę!

 • Wezyr

  Działa, używam go do sieci i poczty…po co coś więcej. Największą jego bolączką jest mała ilość RAM – rzecz, którą Apple spartoliło od samego początku.

 • Marcin

  Witam, czy istnieje możliwość zaaktualizowania IPod 1. Model : MC497FD z systemu IOS 5.1.1 ( 9B206) ?

 • Jest rok 2016, a ja nadal używam iPad 1. Mam w nim sporo aplikacji. Nie służy mi tylko do odbierania poczty czy słuchania muzyki. To nadal dobre narzędzie do pracy.

  • Lukasz

   oo jakie apki da sie zainstalować na jedynce? bo nic mi sie nie udalo do tej pory ; d

   • A co cię interesuje najbardziej?