Trwa jeden z dłuższych w tym roku długich weekendów. Okres świąteczny bardzo sprzyja rodzinnym spotkaniom, wspólnym biesiadom, robieniem pamiątkowych zdjęć. Najlepszy aparat fotograficzny to taki…, który mamy zawsze przy sobie, w moim przypadku to mój iPhone.

Jak już napstrykamy swoim iPhonem kilka wspólnych zdjęć z dawno niewidzianą ciocią lub też zrobimy zdjęcia nowonarodzonego potomka, zazwyczaj pada prośba o posłanie szczególnie udanego zdjęcia gdzieś w świat. Jak to zrobić? Oczywiście najlepiej mailem. Są na to na iOS dwa sposoby, z czego jeden dobrze znany.

Oto pierwszy sposób. Włączamy aplikacje „Zdjęcia”.

iPhone-zdjecia-mail-1

Odnajdujemy właściwe zdjęcie i klikamy w lewym dolnym rogu przycisk „Udostępnij”

iPhone-zdjecia-mail-2

Następnie wybieramy sposób udostępnienia, czyli w tym przypadku aplikację Mail.

iPhone-zdjecia-mail-3

Nic prostszego. Co jednak, gdy już mamy napisane kilka zdań w mailu i chcemy właśnie pod tą korespondencją dołączyć zdjęcie lub też chcemy wstawić do maila kilka zdjęć? Wówczas przydaje  się drugi sposób.

Odszukujemy w aplikacji „Zdjęcia” to właściwe zdjęcie, które chcemy posłać. Przytrzymujemy chwilę dłużej palec na danym zdjęciu, a następnie klikamy „Kopiuj”.

iPhone-zdjecia-mail-4

Dalej sprawa jest prosta. W tworzonym mailu, w miejscu, w którym chcemy wstawić zdjęcie klikamy szybko dwa razy i z menu kontekstowego klikamy „Wklej”.

iPhone-zdjecia-mail-5

Zdjęcie zostanie wklejone do treści maila. Gotowe! Miłego wysyłania zdjęć.

iPhone-zdjecia-mail-6

Wysyłanie mailem zdjęć z iPhone’a
Tagi:    
 • Bardzo przepraszam, ale to oczywiste oczywistości …

  • Zdziwiłbyś się ile osób zadaje mi pytania jak to zrobić.

   • … to tylko o nich źle świadczy

    • W żadnym wypadku. Nie każdy siedzi i grzebie w ustawieniach telefonu godzinami. Znam kilka osób „uszczęśliwionych” służbowymi iPhone’ami, które borykają się z naprawdę banalnymi problemami.

     • Jeśli ktoś boryka się z takimi „naprawdę banalnymi” problemami, to na pewno nie czyta blogów o takie tematyce.

     • Dobra, przyznam się, napisałem ten wpis na własny użytek. Teraz będę miał gdzie odsyłać niektórych znajomych jak będą mi zadawali pytania „Jak wysłać zdjęcie mailem za pomocą iPhone’a”.

     • I to jest pozytywne myślenie ;-)

     • Gratuluję cierpliwości w odpowiadaniu na naprawdę durne komentarze :)

     • No to zastanawiam się, jak tego pokroju osoby radzą sobie z obsługą Androida -,-

 • Darkman133

  A kliknij drogi autorze na tą małą strzałkę obok przycisku wklej i zobacz co się stanie :-)

 • Mt

  Gówno. To jest wklejanie obiektu w tekst! Nie załączanie. To są dwie różne sprawy. Ja chcę załączyć plik (zdjęcie) jako klasyczny załącznik. Tak jak dostaję pocztę z załącznikiem ( tekst osobno i plik). Dla IPhone nadal niemożliwe.