Powyższy obrazek dzisiaj w sposób dobitny dał mi znać, że czas mojego starego wysłużonego dysku twardego właśnie nadszedł. 

Biorąc pod uwagę to ile razy przez ostatnie trzy lata formatowałem dysk, traciłem dane, zastanawiałem się kiedy robiłem backup na Time Machine dochodzę do wniosku, że chyba jakiś pechowy jestem… 

Przy okazji, dziękuję wszystkim twitterowiczom za wsparcie! Bez Was byłoby ciężko, a już na pewno nudno :) I przy okazji, dobra rada: Róbcie backupy!

Tak mi dzisiaj mija dzień (parę słów o zawodności HDD)
Tagi:    
 • Ludzie dzielą się na tych, którzy robią backup’y i na tych, którzy będą je robić.

 • Tomasz Kunicki

  Kurcze nie rozumiem halasu. wcale tak nie musi byc ze padl. Postaraj sie wylaczych maca z gniazdka na pare min. Potem i tu klops. odpal z usb liona i usun partycje. Reset i zobaczysz ze dysk nie padl. Mialel tak z jednym imac-iem. Dziala bez problemow. Niestety nikt ups.. prawie nikt nie jest jest hardkorem i robi backup uzywajac apple. Tego uczy po prostu zycie i caly marketing appla ;) nie da sie obejsc tego problemu. 3 mam kciuki 

  • Dysk wymontowałem i oddałem do testów. Wynik testu jest jasny, awaria dysku.

   • MDW2

    No i chyba faktycznie jest. Przecież normalnie ludzie tak często takich problemów nie mają. Skoro jesteś pechowy to życzę żeby nowy dysk był już normalny i zrekompensował problemy z dotychczasowym. :)