Używacie Launchpada? Wiem, nikt tego nie używa. Ja też nie. Launchpad jest śliczny, efektowny i niestety bezużyteczny. No ale jakbyście jednak przez przypadek używali, to może znudził Wam się jego dotychczasowy wygląd? Jest prosty sposób na zmianę wyglądu tła w Launchpadzie.

Do wyboru jest: standardowy blur waszej tapety, której używacie na biurku, ta sama tapeta, ale bez rozmazania oraz wszystko to samo w wersji biało-czarnej. Aby zmieniać tło, przy włączonym Launchpadzie kliknijcie cmd+B. Tak wygląda efekt:

Zmiana wyglądu Launchpada
Tagi:    
 • Świetnie! Dziękuję!

 • Tomasz Pluszczyk

  Nikt nie rozumie po co dodali Launchpada, a pewnie zrobili to po prostu z myślą o dotykowych ekranach z laptopów kolejnych generacji (pewnie 2013-2014r bo wtedy wszystkie ultrabooki non-apple mają mieć dotykowe ekrany wg. planu intela, który był przedstawiony niedawno). Tak samo jak z przygotowaniem Liona do bardzo wysokich rozdzielczości, mimo że nie nadzień dzisiejszy to niepotrzebne, to na przyszłość mają już gotowe.

 • quantyzator

  To ja chyba jakiś dziwny jestem bo korzystam z Launchpada z powodzeniem :-)
  Jest jeszcze jedna opcja modyfikacji cmd+M zmienia sposób przechodzenia do następnej strony ale nie jest specjalnie spektakularne.

 • W 10.7.3 to nie działa :[

  • Faktycznie, było dobrze, to „poprawili”, żeby było jeszcze lepiej…