Przedwczorajszy debiut iOS 5 przyniósł wiele nowości. Te główne, na które czekałem to powiadomienia, obsługa iCloud i synchronizacja z komputerem przez WiFi. Ponieważ mialem okazję używać przez chwilę telefon z Androidem wiedziałem jak fajne będą powiadomienia. Ewidentnie widać, że twórcy iOS-a tę funkcjonalność po prostu skopiowali z Androida. I bardzo dobrze, jak coś jest dobre, działa, to dlaczego tego nie powtórzyć?

Skoro ten system powiadomień został skopiowany z Androida, to ja się pytam dlaczego nie został skopiowany do końca?! Na ekranie powiadomień w Androidzie jest umieszczony skrót do włączania i wyłączania między innymi wifi i bluetooth – tych dwóch funkcjonalności regularnie używam. Każdy kto ma iPhone’a wie ile cyrku jest z włączeniem WiFi. A i tak ta czynność jest banalnie prosta (pierwszy poziom menu w preferencjach) w porównaniu z włączeniem lub wyłączeniem 3G lub Bluetooth (zakopane głęboko w preferencjach). Na Androidzie jest tak, czyli tak jak być powinno:

Tymczasem na iOS-ie jest tak:

Po co komu widget z pogodą?! Dobrze, że można go wyłączyć. No coż, szkoda, tyle czekałem na ten ekran powiadomień z dodatkowymi funkcjami. Niby wiedziałem, dzięki doniesieniom beta-testerów, że ich tam nie będzie, ale miałem nadzieję, że w ostatnim momencie Apple dołoży tam ten drobiazg. Tym bardziej szkoda, po ponoć po jailbrake’u można sobie taki przełącznik na ekranie powiadomień zafundować.

Dlaczego nie ma przełącznika WiFi na ekranie powiadomień?!?
Tagi:    
 • Anonim

  Moźna po JB po zainstalowaniu SBSettings dla iOS5 z Cydii

 • Anonim

  A sprawdzałeś ile mniej wciąga baterii przy wyłączony i wyłączonym Wi-Fi kiedy nie jesteś połączony do sieci bezprzewodowej?

  • Hmmmmm, nie. Mam jednak subiektywne odczucie, że trzyma krócej. Druga sprawa, że bardzo mnie denerwuje to, że telefon co chwilę wyłapuje jakieś obce sieci i wyskakują mi powiadomienia z propozycjami przyłączenia się do nich.

   • Anonim

    trzyma krocej jak jest wlaczone wi-fi i ciagle stara sie podlaczyc do jakiejs sieci, wylacz sobie Ask to join networks, w ustawieniach wi-fi i juz sie nie bedzie pytal

   • endi

    A nie lepiej wyłączyć w ustawieniach szukanie sieci. Niczego wówczas nie proponuje, a automatycznie przyłącza się do do sieci „zaprzyjaźnionych”. Przypuszczam, że w ten sposób wpływ na baterię jest niewielki, co zresztą przy reszcie funkcjonalności (push, powiadomienia, lokalizacje etc) i tak nie ma większego znaczenia. Podobnie zresztą z gps – nie trzeba go wyłączać bo działa tylko kiedy go potrzebujemy (niestety nowa usługa Reminders wymaga ciągłego działania gps)

   • Przy włączonym W-Fi w ustawieniach pojawia się funkcja „Pytaj, czy łączyć”. Wyłącz ją, a system nie będzie pokazywał pytania o połączenie z obcymi sieciami. Ta funkcja jest w iOS chyba od samego początku.

 • Nie w każdym Androidzie tak jest – ale i tak używam widgetu na głównym pulpicie, nie muszę nawet rozwijać belki powiadomień do tego. W Sense masz dodatkową zakładkę – po rozwinięciu i przełączeniu się jest dostęp do tego i jeszcze paru innych ustawień, też przyznam, że wygodne.

  Coś mi mignęło na Twitterze (niestety, nie pamiętam kto to pisał) że Apple nie mogło tego zrobić ze względu na patenty. Sprawdzone toto info?

 • Ten cały iCloud, a szczególnie „Strumień Zdjęć” jest do kitu. MobileMe też tak wolno działało? A najlepsza jest aktualizacja lion’a. Przed nią nieaktywnej pamięci RAM miałem 60 MB góra i 2,50 GB wolnej, teraz jest odwrotnie.

 • Krychaj Pl

  O widzę mojego tweeta :) mały ficzer a jak by cieszył !!! U Apple wszystko musi doczekać się odpoiwedniego czasu, będzie w 5.1

 • Spokojnie, pojawią się niedługo Widgety do pobierania z AppStore i pewnie będą takie w stylu SBSettings, ale bez konieczności Jailbreaku

 • Racja, wszyscy mówią, że w iOS 5 nie ma widgetów. A to nie prawda. Widgety są w Notyficośtam Center. Pewnie w iOS 6 zrobią tak, że się to NC (Notyficośtam Center) wysunie z góry i tam będzie jedna przestrzeń na powiadomienia i kilka na widgety. Albo przestrzeń na Widgety będzie się wysuwać od dołu.

 • Pingback: MacTutorial » Blog Archive » Newsstand i Procycling – czekałem na to!()