Na specjalne życzenie zaprzyjaźnionego blogera @SebaSonido przygotowałem krótki tutorial w jaki sposób można uruchomić pocztę Mail i od razu przejść do tworzenia nowego e-maila – wszystko za pomocą jednego skrótu klawiaturowego. Rozwiązanie zostało przygotowane w Automatorze, który idealnie nadaje się do tworzenia tego typu narzędzi, a więc wykonywania podobnych czynności wiele razy. Pisałem już o wykorzystaniu Automatora do skalowania wielu obrazków. Tym razem zadanie jest o niebo prostsze. Gotowe rozwiązanie na tyle mi się spodobało, że pozostawiłem je włączone również na swoim komputerze.

Oto ten tutorial. Jest to na tyle łatwe i krótkie, w zasadzie jest to jedna czynność w kolejce, że każdy może sobie taki proste narzędzie przygotować. Miłej zabawy Automatorem.

Nowa poczta za pomocą Automatora
Tagi:    
  • Dzięki bardzo za tutorial! ;) Mam tylko pytanie: czy z innymi klientami pocztowymi to działa? Głównie Thunderbirda używam, a w automatorze nie widziałem, że można dodać inny program niż ten natywny.

  • Wydaje mi się, że tak spod „dużego palca” to tylko Mail i Entourage. Generalnie z tego co się zdążyłem zorientować, to Automator obsługuje tylko rzeczy systemowe, tj. te dostarczone z całym dobrodziejstwem OSX-a oraz te programy, których twórcy dopisali „coś” do Automatora. Takimi zewnętrznymi programami są programy wchodzące w skład Office’a 2008 i Pixelmator (z tych które ja znam). Ich twórcy zadbali o to i momencie ich instalacji dogrywają swoje rzeczy do Automatora. Jeżeli chodzi o Thundebirda, to zapewne trzeba by było jakąś wtyczkę dopisać w AppleScript, ale taki mądry to ja niestety nie jestem :)

  • Za namową kilku osób przesiadłem się kilka tygodni temu na Mail.app z TB i nie żałuję, Ten program jest wprost fenomenalny :D Zalet wymieniać nie będę, bo pewnie każdy Mac-user je zna. Doinstalowałem mu tylko dodatek w postaci rozszerzenia Herald, które to wyrzuca powiadomienia podczas otrzymania nowej wiadomości. Szkoda tylko, że tak późno to do mnie dotarło ;)