Wczoraj na Blipie zostało zadane pytanie o zmianę wielkości obrazków. Prosta rzecz, ale może sprawiać problemy w przypadku gdy czynność jest nietypowa. W tym konkretnym pytaniu chodziło o zmianę wielkości wszystkich obrazków w katalogu, który zawiera podkatalogi, a w nich znowu obrazki. Jak to zrobić, żeby po pierwsze wykonać czynność, czyli zmienić wielkość wszystkich obrazków, pozostawić nienaruszoną strukturę katalogów, a co najważniejsze, przy większej liczbie obrazków, nie robić tego całego dnia? Odpowiedź jest prosta, która zresztą widziałem, że padła natychmiast na Blipie: automatorem. I bardzo słusznie, najłatwiej i najszybciej jak można to zrobić, to właśnie automatorem.

Dla osób, które chciałyby dowiedzieć się trochę o podstawach działania automatora polecam wideo „Doing things over and over is over„. Jak dla mnie bomba, chciałbym tak umieć prowadzić wykłady jak Sal Soghoian, który odpowiada w Apple między innymi za rozwój automatora. Oczywiście polecam też oficjalną stronę Apple o automatyzacji czynności czyli www.macosxautomation.com Jak również polecam tę stronę :) Co jakiś czas będę zamieszczał tutaj krótki tutorial o tym jak wykorzystać automatora do wykonywania czynności, które często musimy powtarzać.

Dzisiaj nagrałem krótki screencast o tym jak w Mac OS X zmieniać masowo wielkości obrazków.

 

Skalowanie obrazków… bardzo wielu obrazków
Tagi:    
 • ujemny

  Witam!

  Nie mogę nigdzie znaleźć kontaktu mailowego, a na blipa nie zaglądasz, więc pytam w komentarzu.
  Jak mac user jak sobie radzisz z oprogramowaniem do gpw. Masz windowsa czy może znalazłeś jakieś zamienniki macowe do rysowania wykresów itp.?

  Pozdrawiam

  • mmmaslov

   Witam

   Z uwagi na to, że nie ma sensownego oprogramowania do Blipa (mało jest i nie fajne, choć jak Macblip się rozwinie to wrócę) wolę ostatnio Twittera. Ale do rzeczy. Z racji dramatycznie małego udziału maków na polskim rynku, żadne z biur maklerskich nie stworzyło nic w temacie oprogramowania na maki. Radzę sobie tak, że wszystko z czego korzystam musi być obsługiwane przez przeglądarkę. Zlecenie w moim BM tylko przez przeglądarkę (żadnego dodatkowego oprogramowania), analiza techniczna na stooq.com Nic więcej nie jest mi zresztą potrzebne.

 • Pingback: MacTutorial » Nowa poczta za pomocą automatora()